مقالات لیدی مد
فروشگاه

نکات و راهنمایی های انتخاب شامپو مناسب انواع موها

شامپو مناسب موی شما چه نوع شامپویی است. اگر موهایتان خشک یا چرب است، اگر موهایتان رنگ و فرشده است و.. بایستی با توجه به جنس موهایتان شامپوی مناسب برای حفظ زیبایی موهایتان را انتخاب کنید. خریدن شامپو میتواند گیج کننده باشد ، مرطوب کننده، آبرسانی، تقویت کننده، صاف کردن مو، ضد وز و ضخیم شدن.

چگونه میتوانید یک شامپوی مناسب را با موی سرتان تطابق دهید؟

پیدا کردن جنس پوست سر قبل از اینکه شامپوی خود را انتخاب کنید، بسیار مهم است. بهتر است که بدانید شامپوی مورد نظرتان چگونه استفاده می شود و تاثیر آن روی نوع مو و پوست سر شما چیست.

شامپو به منظور تمیز کردن مو و کثیفی پوست سر طراحی شده است.  در حالی که ممکن است شما به یک عامل پاک کننده مو فکر کنید اما باید پوست سرتان را نیز در نظر بگیرید. بدانید که شامپو برای پوست سر و نرم کننده برای موهای شما است.

اگر پوست سر چرب و موهای خشک دارید، که بسیار معمول و رایج است باید یک شامپو انتخاب کنید که مخصوص پوست چرب است و یک نرم کننده ای که مخصوص موهای خشک است و باعث آبرسانی مو می شود.

شامپو مناسب

راهنمای انتخاب شامپوی مناسب برای هر نوع مو

انتخاب شامپوی مناسب برای پوست سر چرب:

سبوم ماده ای مشابه موم است که توسط گره ها یا غدد سباسه مستقر در پوست سر تولید و ترشح می شود. این گره ها در مجاورت فولیکل های مو هستند و سبوم را به منظور تأمین روغن مو و محافظت از آن، ترشح می کنند. فعالیت بیش از حد این غدد موجب چرب شدن پوست سر و موها می شود. ترشح مازاد سبوم همچنین باعث چسبندگی موها، بی حالت و ضعیف شدن آنها می شود.

اگر پوست سر چرب و روغنی دارید، به احتمال زیاد از ده ها مدل شامپو استفاده کرده اید که بی نتیجه بوده است. شما همه چیز را برای شستشوی روزانه، حتی دوبار در روز برای کنترل این چربی بیش از حد امتحان کرده اید.

در این مقاله میخواهیم بهترین انتخاب را داشته باشید، اما قبل از آن بهتر است که چندین رهنمود را رعایت کنید:

چندین راهکار طبیعی مانند استفاده از آبلیمو و روغن جوجوبا برای رفع چربی پوست سر وجود دارد. شامپو های که آبرسان، مرطوب کننده، صاف کننده یا برای موهای مجعد خوب هستند را انتخاب نکنید ، زیرا آنها چربی پوست سر شما را بیشتر خواهند کرد.

به دنبال برچسب های بگردید که در آن حجم، تقویت یا تعادل مو ذکر شده است. این علائم به هضم روغن بیش از حد کمک میکند.

شامپو های روزانه میتواند یک کمک بزرگی برای شرایط فوق باشد، اما مراقب باشید که پوست سرتان را بیش از حد خشک نکنید. خشک شدن بیش از حد ممکن است تولید سبوم و روغن بیشتر را تحریک کند.

هنگامی که چربی سر شما از کنترل خارج شود، شامپوی روزانه یک انتخاب مناسب است. این شامپو را روی پوست سر خود بمالید تا روغن را از بین ببرید و سپس به خوبی بشویید. پس از شامپو، از اعمال نرم کننده روی پوست سرتان اجتناب کنید، در عوض روی موهایتان اعمال نمایید.

شامپو برای پوست سر چرب

برای پوست سر چرب چه شامپویی مناسب است؟ 

انتخاب شامپوی مناسب برای پوست سر خشک:

اما قبل از انتخاب شامپو مناسب برای پوست خشک بهتر است که چندین رهنمود را رعایت کنید:

تامین آب مورد نیاز بدن :

یکی از موثرترین و در عین حال ساده ترین روش های درمان خشکی پوست سر، تامین آب مورد نیاز بدن است. پس مراقب حجم آب بدن خود باشید و به مقدار کافی آب بنوشید.

نوشیدن آب، اساسی ترین راه حل برای داشتن پوستی سالم است؛ به ویژه در روزهایی که هوا به شدت سرد یا گرم می شود. تغییر بیش از حد دمای هوا منجر به کاهش رطوبت و خشکی پوست سر می شود، اما نوشیدن آب به طور منظم می تواند رطوبت از دست رفته را به خوبی جبران کند.

از تغییر بی رویه ی مدل موی تان بپرهیزید و مدام از خشک کن های مختلف استفاده نکنید. خشکی پوست سر اغلب به دلیل از استفاده بی رویه محصولات مو بر پوست سر ظاهر می شود.

حرارت ناشی از سشوارها و اتوهای مو به بافت موها آسیب می رساند و سبب خشکی پوست سر می شود. برای داشتن پوست سر سالم و مرطوب بهتر است تغییر مدل موی تان را به حداقل برسانید و از وسایل حالت دهنده ی مو بیش از یک یا دو بار در هفته استفاده نکنید.

وقتی پوست سر خشک میشود، خارش دارد و پوسته پوسته می شود. انتخاب یک شامپوی مناسب می تواند اولین خط دفاعی در برابر چنین شرایطی باشد.

درمان خشکی پوست سر

درمان خشکی پوست سر با انتخاب شامپو مناسب

در صورت داشتن یک پوست سر خشک نکات زیر را امتحان کنید:

شامپو برای موی خشک

استفاده از شامپو مناسب و مخصوص پوست سر خشک

انتخب شامپوی مناسب هر مو

آبرسان و مرطوب کننده:

اضافه کردن یک شامپو مرطوب کننده برای درخشندگی و صاف شدن مو عالی است. برای موهای ضخیم و فرفری نیز گزینه مناسبی می باشد. شامپویی که مخصوص آبرسانی است، موهای شما را ابریشمی و نرم خواهد کرد و می توانید هر روز از آن استفاده کنید.

شامپوی تقویت کننده :

یک انتخاب عالی برای موهایی که ضعیف شده است، می باشد. اگر موهای شما نیاز به تقویت داشته باشد، شامپوی حجم دهنده نیز می تواند یک گزینه عالی باشد و برای موهای آسیب دیده یا بیش از حد رنگ شده ضعیف و شکننده نیز مناسب است و معمولاً حاوی پروتئین اضافی برای بهبود وضعیت مو است.

شامپو صاف کننده و نرم کننده:

معمولا این شامپوها حاوی مرطوب کنندگی بیش از حد است، که یکی از عوامل اصلی صاف شدن مو می باشد. برای داشتن موهایی صاف، بهتر است که از این شامپوها استفاده کنید.

بهترین شامپو و شامپوی مناسب موهای فر

بهترین نوع شامپو برای موهای فر یا حالت دار شامپویی با PH 4 تا 5 است که شستشو با آن علاوه بر تمیزی موی سر از تمام آلودگی، گرد و خاک و چربی اضافه به حفظ چربی طبیعی پوست و موی سر کمک می کند .

استفاده از شامپوهای بسیار قوی برای موهای فر سبب آسیب رسیدن به موی شما خواهد شد. اگر موهای شما فر و مجعد است آنها را زیاد نشویید زیرا سبب باز شدن کوتیکول ها و خشک شدن بیش از حد موها خواهد شد.

مشخصات شامپوی مناسب موهای معمولی

بهترین نوع مو ها ، موهای معمولی است که اغلب براق و درخشنده هستند ، این نوع از موها نه چرب و نه خشک می باشند و شما هیچ گونه کدری در آن نخواهید دید. اگر دارای این نوع مو هستید توصیه ما این است که هر روز موهایتان را نشویید بلکه یک روز درمیان به شستن موهای خود اقدام کنید.

شامپوی مناسب برای مراقبت از موهای فرشده

اگر دارای موهای فرشده هستید ، در انتخاب شامپو خود دقت کنید و شامپو حاوی فیلترهای uvانتخاب نمایید . این نوع شامپوها سبب بادکردن موها و جدایی سلول های لایه خارجی آن هنگام خیس بودن نمی شود و خاصیت اسیدی ضعیفی دارد . بعد از شستن موهای خود با این از نرم کننده استفاده کنید تا موجب ترمیم سطح آسیب دیده و درخشندگی مو گردد.

شامپوی مناسب برای حفظ زیبایی موهای رنگ شده

رنگ، مش و سایر اعمال شیمیایی که خانم ها برای زیباتر شدن موهای خود بکار می برند پس از مدتی به موها آسیب می زند و آنها را شکننده می کند. شامپو و نرم کننده هایی که در بازار برای موهای رنگ شده وجود دارد سبب تثبیت رنگ مو می شود زیرا مواد پاک کننده آن نسبت به شامپوهای دیگرکمتر است و سبب می شود رنگ مو دیرتر جلای خود را از دست دهد. افرادی که از این شامپوها استفاده می کنند موهای شان به علت از بین رفتن الکتریسیته موها لخت می ماند و وز نمی شود.

پیش از این هم بارها در بخش سلامت پوست و موی لیدی مد کالا اشاره شد که شامپوها و نرم کننده های مخصوص موهای رنگ شده حاوی موادی هستند که تا حدی می‎توانند در برابر اشعه UV آفتاب از مو مراقبت می کنند اما این شامپوها تا زمانی که استفاده می‎شود موثر است و اثر درمانی آن کوتاه مدت است. شامپوهای با پ هاش 6 یا 7 که خنثی هستند و اسیدیته سبک دارند، سبب کاهش تورم مو و کاهش به هم ریختگی لایه خارجی کوتیکولی مو خواهد شد.

شامپوی مناسب موهایی که شوره می زنند

اگر موهایتان شوره می زند و در پی انتخاب شامپو ضد شوره هستید در انتخاب این نوع شامپو دقت کنید زیرا برخی از این شامپوها ترکیبات قوی دارند که سبب خارش، خشکی و حساسیت بیش از حد پوست کف سر می شود.

شامپوهای ضد شوره کف سر را از شوره پاک می نند و پوست سر را به خوبی تمیز می کنند . برخی دیگر از این شامپوها حاوی ترکیباتی هستند که از رشد باکتری شوره جلوگیری کرده وسبب تنظیم PH کف سر می شوند.

بهترین شامپو

ما از نظر پیشرفت مراقبت‌های پوست و مو نسبت به مادربزرگ‌هایمان خوش‌شانستر هستیم، موافق هستید؟ کافی‌ست که جنس موهایتان را بدانید؛ آن وقت با یک جستجوی ساده به انواع شامپوها از برندهای مختلف دسترسی پیدا می‌کنید. تا به اینجا همه چیز ساده به نظر می‌رسد اما چالش اصلی از جایی شروع می‌شود که شما تصمیم می‌گیرید بهترین شامپو را برای موهایتان انتخاب کنید. موهای ما بعد یک حمام حسابی، عالی به نظر می‌رسند، اگر شامپویتان را درست مطابق با نیاز و نوع موهایتان انتخاب کرده باشید. اگر در این مرحله به سر می‌برید، مطالعه مقاله بهترین شامپو از رادیومدا را از دست ندهید. ما علاوه بر معرفی بهترین برندهای شامپو، راهنمای انتخاب شامپو را مطابق با نیازهایتان ساده می‌کنیم و برای خرید شامپو دردسر کمتری خواهید داشت.

انتخاب بهترین شامپو با توجه به نوع پوست

اولین سوالی که به هنگام خرید بهترین شامپو به ذهن می‌آید، این است که از چه معیاری شروع کنیم؟ ابتدا باید نوع موهای خودتان را مشخص کنید و بعد به سراغ بررسی ویژگی‌های محصولات پیش رو بروید. به نکات زیر توجه کنید:

راهنمای انتخاب شامپو

راهنمای انتخاب شامپو

شامپو بازسازی‌کننده مو برند گارنیر

این  محصول یکی از بهترین شامپوهای برند گارنیر محسوب می‌شود که در ترکیبات آن روغن زیتون و آرگان به کار رفته است. شست‌وشوی متعادل همراه با تغذیه موهایتان بدون هیج احساس سنگینی، از دیگر ویژگی‌های این شامپوی افسانه‌ایِ همه چیز تمام به شمار می‌رود که فرمولاسیونی بدون سیلیکون و پارابن دارد. اگر موهای خشکی دارید، بدانید که شامپوی این برند کار بازسازی موهایتان را عالی انجام می‌دهد. شامپو مورد نظر برای همه انواع مو مناسب است. شما بعد استفاده از این محصول نرم شدن و در خشندگی فوق‌العاده موهایتان را احساس خواهید کرد.

راهنمای انتخاب شامپو

راهنمای انتخاب شامپو

شامپو روشن‌کننده برند SUAVE

قیمتی به‌صرفه‌تر از شامپوی برند SUAVE در بازار پیدا نخواهید کرد که خاصیت روشن‌کنندگی داشته و مناسب برای استفاده روزانه باشد. این برند بیش از ۷۵ سال در این زمینه محصولات درجه یک و کاربردی را تولید می‌کند. شامپوی باکیفیت این برند با قیمتی کمتر از دو دلار (در حال حاضر) قابل خریداری می‌باشد. قدرت شست‌وشوی این محصول عالی بوده و تمام آلودگی و چربی‌ها را از موهایتان می‌زداید. اگر یک بار از این شامپوی خوش‌بو با رایحه‌هایی مانند نیلوفرآبی یا توت‌فرنگی با فرمولاسیون سبک، استفاده کنید؛ به قدرت تمیزکنندگی عمقی همراه با حفظ زیبایی و درخشندگی طبیعی موهایتان پی خواهید برد. خاصیت متعادل‌سازی PH مو، فرمولاسیونی بدون آلرژی و حفظ رطوبت موها از جمله ویژگی‌های بهترین شامپو این برند محسوب می‌شود. این شامپو برای همه انواع مو مناسب به نظر می‌رسد.

راهنمای انتخاب شامپو

راهنمای انتخاب شامپو

شامپو تغذیه‌کننده و ضد وز مو برند جان فریدا

آیا از صاف کردن موهای وز خود ناامید شده‌اید؟ اگر پاسختان بله است؛ باید بهترین شامپوی این برند، مخصوص موهای وز را امتحان کنید. خاصیت مرطوب‌کنندگی بالای شامپوی مورد نظر در کم کردن وز موهایتان بسیار کارساز است. در واقع پروتئین‌های موجود در فرمولاسیون این شامپو، علاوه بر این که از آن یک محصول درجه یک هیدارته ساخته، مانعی دور موهایتان ایجاد می‌کند که از استایل خود خارج نشده و برای آراستن کنترل بیشتری روی آن‌ها داشته باشید. مهم نیست چند بار از این محصول استفاده می‌کنید، روزانه یا هفتگی؛ برای نتیجه‌ای بهتر، بعد از شامپو، استفاده از کاندیشنر جان فریدا را فراموش نکنید. شامپوی این برند مناسب موهای فر و موج‌دار است.

راهنمای انتخاب شامپو

راهنمای انتخاب شامپو

شامپو شیر نارگیل برند هربال اسانس

از آنجائی که ۹۰% از فرمولاسیون این محصول را مواد طبیعی تشکیل داده است، بهترین شامپو برای موهای آسیب دیده، محصولی از برند هربال اسانس است که کار مرطوب‌سازی و محافظت از موها را به خوبی انجام می‌دهد. این محصول بدون رنگ، به رنگ موهایتان آسیب نمی‌زند و خاصیت متعادل‌سازی PH مو هم دارد. شامپوی هیدراته مورد نظر، رایحه باطراوت نارگیل، دسته‌ای از گل‌های سفید و وانیل را روی موهایتان پخش کرده و آنها را بسیار نرم و ابریشمی می‌کند. خوشبختانه شامپو هربال اسانس بدون پارابن است.

راهنمای انتخاب شامپو

راهنمای انتخاب شامپو

شامپو گلابی و نکتارین برند Hair Food

اگر موهایتان رنگ شده وحساسیت بیشتری برای مراقبت‌ از آن‌ها دارید، با بهترین شامپو برند Hair Food  (مخصوص موهای رنگ شده) آن‌ها را تغذیه و تقویت کنید. در تولید این محصول از نکتارین و گلابی استفاده شده و فرمولاسیونی بدون پارابن، سیلیکون و سولفات دارد. این شامپو برای همه انواع پوست مناسب به نظر می‌رسد. خوب است بدانید که این برند دارای ۸ کالکشن متنوع برای تقویت انواع مختلف مو است. اگر به تغذیه موهایتان همانند بدنتان اهمیت می‌دهید، شامپوهای برند Hair Food را امتحان کنید.

راهنمای انتخاب شامپو

راهنمای انتخاب شامپو

شامپو مرطوب‌کننده برند داو

اگر موهای نرمالی دارید و به دنبال محصولی می‌گردید که برای استفاده روزانه شما مناسب باشد؛ بهترین شامپو مرطوب‌کننده و مغذی مو از برند داو را امتحان کنید. شامپو برند داو موهای طبیعی شما را تقویت کرده و زیبایی آن‌ها را حفظ می‌کند. با خرید این محصول انگار دو شامپو خریده‌اید. فرمولاسیون شامپو مورد نظر موهایتان را از عمق مرطوب می‌کند و به آن‌ها حالت براق و ابریشمی می‌دهد. شما با مصرف این شامپو در طولانی مدت سالم‌تر شدن موهایتان را احساس خواهید کرد.

راهنمای انتخاب شامپو

راهنمای انتخاب شامپو

خرید شامپو از کمدا، مقرون به صرفه و ارزان

برای خرید انواع شامپوهای باکیفیت مناسب موهایتان، کمدا را نصب کنید. با پیوستن به این پلتفرم کاربردی می‌توانید محصولات آرایشی و بهداشتی مورد نیاز خود را با قیمت‌های به‌صرفه بخرید. درضن، اگر خوتان شامپویی خریدید که با موهایتان سازگار نبوده، کاملا نو یا در حد نو است، برای فروش آن از طریق کمدا اقدام کنید. در ادامه چند نمونه از شامپوها را با تخفیف مناسب در کمدا را مشاهده می‌کنید:

مطالب آموزشی مرتبط:

نحوه انتخاب شامپوی مناسب

نحوه انتخاب شامپوی مناسب

کلمه شامپو به انگلیسی Shampoo از یک واژه هندی به نام چامپانا Champana به معنای ماساژ دادن می باشد. در گذشته مردم برای شستشو از مواد گیاهی و مواد معدنی مانند سدر، کتیرا، چوبک و خاکهای سیلیسی استفاده میکردند. پس از آن مردم برای تمیز....

نحوه انتخاب شامپوی مناسب

۵ شامپوی برتر ۲۰۱۹ از نگاه متخصصان لوازم بهداشتی

۵ شامپوی برتر ۲۰۱۹ از نگاه متخصصان لوازم بهداشتی

در بازار انواع و اقسام شامپوهای مختلف وجود دارد که گاهی انتخاب را سخت می‌کنند. اما مطالعه نظر کارشناسان لوازم بهداشتی می‌تواند ما را در انتخاب محصول مناسب، راهنمایی کند. ۵ شامپوی برتر زیر، شامپوهایی هستند که توانسته‌ان....

۵ شامپوی برتر ۲۰۱۹ از نگاه متخصصان لوازم بهداشتی

در انتخاب شامپو برای موهای رنگ شده به این نکات توجه کنید.

بهترین شامپو برای موهای خشک

بازسازي موهاي سوخته و وزشده با درمان خانگی

بهترین شامپوهای مخصوص موهای فر و مجعد

همه‌چیز در مورد بهترین شامپو برای موهای دکلره شده

   محصولات مشابه