مقالات لیدی مد
فروشگاه

بهترین مارک اسپری ضد عرق ۲۰۱۹

تقریباً اکثر افراد به دنبال بهترین مارک اسپری ضد عرق برای کاهش تعریق و جلوگیری از اثرات سوء آن خصوصاً در روزهای گرم سال هستیم. افراد مختلف با توجه به سلیقه خود و مکانیسم عمل اسپری آن را خریداری می‌کنند. بهترین اسپری ضد تعریق باید ویژگی‌های دیگری نیز داشته باشد،که برای بدن نیز مضر نباشد. برندهای متنوعی در جهان اقدام به تولید محصولات ضد عرق می‌کنند. از این میان انتخاب یک محصول سالم و طبیعی که نیازهای شما را مرتفع کند کار سختی نیست.

ما عوامل مختلف تأثیرگذار در این انتخاب را شرح می‌دهیم تا بتوانید بهترین مارک اسپری ضد عرق را خریداری و مصرف کنید.

اسپری بدن چیست؟

اسپری بدن چیست؟

اسپری بدن یکی از محصولات خوشبو کننده و ضد تعریق است که ترکیباتی شبیه به عطر دارد. اما درواقع هیچ‌گاه نمی‌توان اسپری را جایگزینی کامل برای عطر دانست زیرا تراکم بسیار کمتری نسبت به عطر دارد. امروزه اسپری‌های بدن به دو صورت ضد تعریق و خوشبو کننده تولید می‌شوند.
در واقع بهترین اسپری ضد تعریق بدن علاوه بر رایحه ملایم و مطبوعی که دارد، بر روی مکانیسم عرق پوست نیز تأثیر دارد.

اسپری بدن از آنجا که تراکم کمتری نسبت به عطرها دارد و در ترکیبات آن از  آب و الکل بیشتری استفاده می‌شود، زودتر هم تبخیر می‌شوند. یعنی ماندگاری رایحه آن‌ها در مقایسه با عطرها کوتاه‌تر است .لازم است بدانید که امروزه بهترین مارک اسپری ضد عرق مکانیسم عملکردی بیش از ۴۸ ساعت دارد.
این بدان معنی است که علاوه بر خوشبو نگه داشتن بدن از تعریق بیش از حد آن در این مدت جلوگیری می‌کنند.
از جمله دیگر محتویات اسپری بدن همچنین می‌توان به بوتان، ایزوبوتان، پروپان، الکل، پارفوم نیز اشاره کرد.

ویژگی بهترین مارک اسپری ضد عرق

برای معرفی بهترین مارک اسپری ضد عرق بهترین ابتدا لازم است تا با ویژگی‌های این محصولات آشنا شوید.

آلومینیوم:

از اصلی‌ترین مواد تشکیل‌دهنده اسپری ضد عرق آلومینیوم است. متخصصین پوست معتقدند محصولات ضد عرق حاوی آلومینیوم در کاهش تعریق مؤثرند.
البته ممکن است که برخی افراد به این ترکیبات آلومینیوم واکنش از نوع حساسیت پوستی بدهند.
بنابراین برخی ترکیبات جدیدتر از این اسپری‌های ضد تعریق موجود است که به ضد حساسیت بودن معروف‌اند.
همچنین از ترکیبات جدیدتر موجود در این اسپری‌ها می‌توان به زیرکونیوم آلومینیوم اشاره کرد که علاوه بر تأثیرگذاری بیشتر، میزان حساسیت کمتری نیز بروز می‌دهند.

مواد تحریک‌کننده ممنوع:

بهترین اسپری ضد تعریق باید فاقد مواد تحریک کننده‌ای مانند پر اکسید هیدروژن باشد. مواد دیگری نیز باید از این نوع اسپری‌ها حذف شود که از آن جمله می‌توان به الکل ساده یا ایزوپروپیل الکل نیز اشاره کرد.

ضد میکروبی بودن اسپری:

علت اصلی بوی بد بدن خصوصاً در زیر بغل وجود باکتریایی است که تولید بوی نامطبوع در سطح پوست می‌کنند. بنابراین بهترین مارک اسپری ضد عرق شما باید خواص ضد باکتریایی و میکروبی داشته باشد. همچنین مرطوب بودن برخی محصولات این چنینی در کاهش بوی نامطبوع و بد بدن مؤثر است.

جای لک:

از آنجا که سطح پوست شما در تماس با لباس است یک اسپری خوب نباید از خود جای لکه و رد باقی بگذارد. از همین رو محصولات بسیاری از بهترین اسپری ضد تعریق تولید شده‌اند که روی لباس ردی باقی نمی‌گذارند.

محصولات طبیعی :

برخی از مواد طبیعی دارای خواص ضد تعریق هستند. این محصولات برای افرادی که پوست‌های حساسی دارند، عموماً توصیه می‌شود. از ترکیبات گیاهی موجود در این ضد عرق‌ها می‌توان به بابونه، آلوئه ورا، خاک رس، جوش شیرین و لیمو اشاره کرد.

بهترین مارک اسپری ضد عرق باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد که از دیگر محصولات مشابه آن را متمایز کند.

تفاوت بین اسپری ضد عرق زنانه و مردانه

تفاوت بین اسپری ضد عرق زنانه و مردانه

بهترین اسپری ضد تعریق زنانه و مردانه با توجه به نظر کارشناسان با یکدیگر تفاوتی ندارند. در واقع مکانیسم عمل و ترکیبات یکسان این دو محصول این امر را اثبات می‌کند. تنها تفاوت موجود در این اسپری‌ها نوع رایحه به کار رفته در آن است. بنابراین محصولات ضد تعریقی که بدون بو هستند را هر دو گروه خانم‌ها و آقایان می‌توانند مصرف کنند. لازم به ذکر است که برخی برندهای تولید کننده اسپری ضد عرق بیشتر روی مکانیسم عمل محصولات خود که جلوگیری از تعریق زیاد است تأکید دارند و رایحه را در درجه دوم اولویت قرار می‌دهند.

بهترین مارک اسپری ضد عرق

به منظور معرفی بهترین مارک اسپری ضد عرق باید بدانید که تنها یک محصول در بازار با این مشخصات وجود ندارد. بسیاری از برندهای معتبر اقدام به تولید بهترین اسپری ضد تعریق کرده‌اند و در این زمینه با یکدیگر رقابت می‌کنند. فهرستی از بهترین برندهای تولیدکننده اسپری ضد عرق در زیر به شما معرفی می‌شوند.

بهترین اسپری ضد عرق نیوآ- Nivea

بهترین اسپری ضد عرق نیوآ- Nivea

اسپری ضد عرق نیوآ یکی از مارک‌های معروف است که برای خانم‌ها و آقایان محصولاتی با کیفیت بالا تولید می‌کند. ماندگاری ۴۸ ساعته محصولات این برند و ترکیباتی که عاری از الکل هستند آن را به یکی از بهترین اسپری ضد تعریق تبدیل کرده است. به طور مثال اسپری ضد تعریق نیوآ مدل Double Effect زنانه، الکل ندارد، دارای رایحه بنفشه و حاوی عصاره آوا کادو است.

اسپری ضد عرق داو –  Dove

اسپری ضد عرق داو -  Dove

در فهرست بهترین مارک اسپری ضد عرق بدون هیچ شکی می‌توان نام داو را قرار داد. این برند با تولید اسپری‌های ضد عرق با ماندگاری ۴۸ ساعته در رایحه‌های متنوع رضایت مشتریان خود را به دست آورده است. از همین رو می‌توان محصولات این برند را در زمره اسپری و دئودورانت‌ها که خوشبو کننده نیز هستند، قرار داد. برخی از مدل‌های این اسپری (زنانه) خواص مرطوب‌کنندگی نیز به آن اضافه شده است.

عموماً محصولات داو فاقد الکل هستند و می‌توان در ترکیبات آن‌ها مواد معدنی و ویتامین‌ها را نیز مشاهده کرد.
بهترین اسپری ضد تعریق داو برای هر دو گروه خانم‌ها و آقایان طراحی شده است.

Degree بهترین مارک اسپری ضد عرق

Degree بهترین مارک اسپری ضد عرق

اسپری Degree با رایحه‌ای قوی از مرکبات و ماندگاری با در جلوگیری از تعریق روزانه، بهترین مارک اسپری ضد عرق است. مدل Dry Protection مردانه این برند علاوه بر آنچه گفته شد دارای خاصیت ضد لک نیز هست. همچنین بسیاری از افراد و تبلیغات این شرکت محصولات ضد تعریق آن را مناسب برای فعالیت‌های ورزشی و جلوگیری از بد بو شدن بدن می‌دانند.

اسپری ضد تعریق اکس – AXE

اسپری ضد تعریق اکس - AXE

این برند یکی از معروف‌ترین و بهترین مارک اسپری ضد عرق در دنیا محسوب می‌شود. رایحه‌های متنوعی که این اسپری دارد انتخاب را برای بسیار راحت کرده است. ماندگاری اثر این اسپری‌ها هم ۴۸ ساعت است. علاوه بر آن این اسپری دارای خاصیت ضد باکتری است که از تجمع باکتری‌های بد بو روی پوست نیز مانع می‌شود.

اسپری ضد عرق رکسونا- Rexona

اسپری ضد عرق رکسونا- Rexona

بی‌شک یکی از بهترین اسپری های ضد تعریق را می‌توان از محصولات رکسونا انتخاب کرد. این اسپری‌ها که دارای رایحه‌ها و خواص گوناگون بسیاری هستند ماندگاری بالا و خاصیت ضد میکروبی دارند. همچنین آلومینیوم موجود در اسپری رکسونا از تعریق بیش از حد پوست به طور معجزه‌آسایی جلوگیری می‌کند.
محصولات رکسونا برای آقایان و بانوانی که تعریق بد بو و زیاد دارند فرمول Active dry  دارد که با خشک کردن نواحی مورد نظر از تعریق زیاد جلوگیری می‌کند.

محصولات ضد تعریق ژیلت – Gillette

یکی از شناخته شده‌ترین محصولات ضد عرق دنیا متعلق به برند ژیلت است. بهترین مارک اسپری ضد عرق را می‌توان از میان محصولات متنوع ژیلت انتخاب کرد. برخی محصولات این برند با رایحه‌های خنک خود حس تازگی و طراوت را نیز به فرد هدیه می‌دهند.

اسپری ضد عرق زنانه و مردانه فا – Fa

اسپری ضد عرق زنانه و مردانه فا - Fa

فا از آن جهت بهترین مارک اسپری ضد عرق است که میزان ماندگاری مکانیسم عمل آن بالا است. با ۷۲ ساعت ماندگاری فا یکی از بهترین اسپری ضد تعریق در جهان شناخته می‌شود. خشک نگه داشتن محل مصرف در طول این زمان نیاز شما را به استفاده روزانه از محصولات ضد تعریق از بین می‌برد.

اسپری ضد تعریق بدن آدیداس- Adidas

از آنجا که آدیداس یک برند ورزشی است، از محصولات ضد عرق آن به راحتی می‌توان برای فعالیت‌های بدنی و ورزشی استفاده کرد. خنک و خشک نگه داشتن پوست به همراه رایحه دلپذیر و خواص آنتی باکتریال ویژگی‌هایی است که یکجا در این اسپری می‌توان یافت.

محصولات ضد عرق لورآل- Loreal

با اینکه برند لورآل یک برند آرایشی است اما در زمینه تولید اسپری ضد عرق موفق بوده است.
اسپری مردانه  Men Expert مدل Carbon Protect این برند یکی از بهترین اسپری ضد تعریق است. دلیل آن هم کارکرد چندجانبه آن است که شامل بدون اثر سفیدی یا زردی بر روی لباس، آنتی باکتریال، ضد تعریق، ضد بوی ناخوشایند و خشک نگه داشتن محل مصرف روی پوست است.
اسپری‌های زنانه و مردانه این برند دارای رایحه‌های متنوعی هستند که انتخاب را برایتان آسان‌تر می‌کند.

بهترین مارک اسپری ضد عرق تنها شامل یک برند و یک مدل نمی‌شود، امروزه برندهای مختلفی از سراسر جهان در تولید محصولات ضد تعریق با یکدیگر رقابت می‌کنند.

کلام آخر پیرامون بهترین مارک اسپری ضد عرق

بهترین مارک اسپری ضد عرق باید ویژگی‌هایی داشته باشد که علاوه بر عملکرد صحیح روی سلامتی شما اثرات نامطلوبی نداشته باشد.
فهرست بلند بالایی از برندهای تولید کننده بهترین اسپری ضد تعریق را در این مقاله به شما معرفی کردیم تا بتوانید با توجه به سلیقه و بودجه خود یکی را انتخاب کنید.

این برندها شامل پرفروش‌ترین‌ها و محبوب‌ترین برندهای تولیدکننده محصولات ضد عرق در دنیا هستند. توصیه می‌شود هنگام خرید این محصولات آن‌ها را از مراکز معتبر و دارای مجوز فروش خریداری کنید. زیرا به دلیل وارداتی بودن این محصولات ممکن است که محصولات بی‌کیفیت و قاچاق را که مجوز بهداشت ندارند به جای نمونه اصلی به شما بفروشند.

چرا عرق می‌کنیم ؟

چرا عرق می‌کنیم ؟

عرق کردن یک پدیده‌ی طبیعی است که به بدن اجازه می‌دهد دمای مناسب 37 درجه‌ی سانتی‌گراد را حفظ کند. عرق کردن در حین فعالیت بدنی سخت یا قرار گرفتن در معرض گرما بیشتر می‌شود. همچنین می‌تواند به دنبال یک احساس مانند خجالت یا خوشحالی بیش از حد ظاهر شود و یا حتی در اثر یک اختلال هورمونی ناشی شود. در این مواقع عرق کردن بیشتر در زیر بازوها یا کف دست مشخص می‌شود. بهتر است بدانید که عرق یه خودی خود بو ندارد و این باکتری‌هایی که از عرق تغذیه می‌کنند هستند که عامل ایجاد بوی بد عرق می‌شوند. 

تفاوت بین دئودورانت‌ها و آنتی‌پرسپیرلنت ها

تفاوت بین دئودورانت‌ها و آنتی‌پرسپیرلنت ها

همانطور که می‌دانید ماهیت خود عرق از آب است و کاملا بی‌بو است و بوی ناشی از عرق کردن بعلت وجود باکتری‌های موجود در پوست ماست. ترکیب عرق و باکتری باعث ایجاد بوی ناخوشایند می‌شود. 

دئودورانت‌ چیست؟

دئودورانت‌ها حاوی مواد اسیدی هستند که باکتری‌ها را حذف می‌کنند. و حاوی عطرهایی هستند که بوی بدن را از بین می‌برد. آنها بیشتر به عنوان یک محصول زیبایی و نه بعنوان یک دارو در نظر گرفته می‌شوند.

تفاوت ضدعرق‌ها یا آنتی‌پرسیپرلنت‌ها چیست؟

این محصولات عملکردی شبیه دئودورانت دارند. هردو بوی بدن را از بین می‌برند. اما این نوع از مام‌ها حاوی آلومنیوم هستند و باکتری‌ها را از بین می‌برند به همین دلیل از عرق کردن جلوگیری می‌کند. و در اصل کاربرد دارویی دارند.

چطور کمتر عرق کنیم؟

نکاتی برای تعرق کمتر

رژیم غذایی مناسب داشته باشید

برخی از غذاها باعث افزایش دمای بیشتر بدن  می‌شود. مانند الکل، کافیئن، ادویه‌جات.... علاوه بر این برخی از غذاها مانند سیر، پیاز یا کاری باعث بوی بد عرق می‌شوند. بهتر است مصرف غذاهای چرب و قنددار نیز محدود شود.

به مقدار کافی آب بنوشید

با تعرق مقدار زیادی آب از دست می‌دهید. بنابراین باید آب از دست رفته را تامین کنید در غیراین‌صورت بدن شما با بی‌آبی مواجه می‌شود.

موهای زاید را اپیلاسیون کنید

موها رطوبت را حفظ می‌کنند. بنابراین برای جلوگیری از تعرق بیش حد باید حتما موهای زاید را اصلاح کنید. 

لباس مناسب بپوشید

بهتر است برای جلوگیری از تعرق بیش از حد از لباس‌های با جنس نخ و کتان استفاده کنیم و همچنین در انتخاب سایز آنها دقت کنیم لباس‌های گشاد و راحت انتخاب مناسبی هستند. همچنین در انتخاب رنگ بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده کنیم.

استرس خود را کنترل کنید

احساسات خاصی مانند اضطراب یا استرس عامل تعرق بیش از حد هستند. یوگا، پیاده‌روی و مراقبه از فعالیت‌هایی هستند که باعث کاهش اظطراب می‌شوند.

به داروهای طبیعی فکر کنید

استفاده از مواد طبیعی می‌تواند کمک بسیار بزرگی برای کاهش تعرق باشد. استفاده از جوش شیرین در محل عرق یا نوشیدن یک فنجان دمنوش مریم‌گلی بسیار توصیه می‌شود.

در این مقاله با بهترین نمونه‌های ضدتعرق‌های موجود در بازار آشنا می‌شوید.

دئودورانت الکل دار

الکل دارای خاصیت ضدعفونی کننده است. و بعنوان نگهدارنده عمل می‌کند. همچنین در ترکیب عطر از آن استفاده می‌کنند اگر پوست حساسی دارید از دئودورانت‌های حاوی الکل که ممکن است به پوست شما آسیب برساند استفاده نکنید. دقت کنید که استفاده از دئودورانت‌های حاوی الکل بلافاصله بعد از اپیلاسیون باعث تحریک و سوزش پوست می‌شود.

مطالب آموزشی مرتبط:

ضد عرق چطور کار می‌کند؟ و چرا عرق بوی بد می‌دهد؟

ضد عرق چطور کار می‌کند؟ و چرا عرق بوی بد می‌دهد؟

ضد عرق به زبان ساده ترکیبی است که با تاثیر گذاشتن بر روی غدد تعریق، عرق کردن را کاهش می‌دهد. نمک آلومینیوم عنوان ماده اصلی در ترکیبات ضد عرق‌های موجود در بازار است. ذرات نمک آلمینیوم در انواع مام زیر بغل، اسپری زیر بغل و ا....

ضد عرق چطور کار می‌کند؟ و چرا عرق بوی بد می‌دهد؟

خرید انواع ضدتعریق؛ کدام ضدتعریق برای من مناسب‌تر است؟

خرید انواع ضدتعریق؛ کدام ضدتعریق برای من مناسب‌تر است؟

چرا باید با انواع ضدتعریق آشنا شویم؟ پاسخ بسیار قانع‌کننده است؛ چون آگاهی باعث می‌شود خرید بهتری داشته باشیم. افراد مختلف دارای سلیقه‌ها، نیازها و بدن‌های متفاوتی هستند. پس برای خرید ضدتعریق هم باید به نکات مختلف دربا....

خرید انواع ضدتعریق؛ کدام ضدتعریق برای من مناسب‌تر است؟

معرفی ضد آفتاب ضد تعریق مناسب خانم ها و آقایان

بهترین ضد عرق برای از بین بردن بوی زیر بغل

دئودرانت، اسپری یا ضد عرق، کدامیک بهترند؟

   محصولات مشابه