مقالات لیدی مد
فروشگاه

خرید انواع ضدتعریق؛ کدام ضدتعریق برای من مناسب‌تر است؟

یک ظاهر آراسته و خوش عطر همیشه باعث اعتماد به نفس بیشتر انسان در اجتماع و برخوردهای روزانه است. با فرا رسیدن فصل تابستان و گرم شدن هوا یکی از دغدغه‌های اکثر ما تعریق کمتر و رفع بوی عرق بدنمان در طی فعالیت‌های روزمره است. البته همان‌طور که میدانید عرق انسان به‌تنهایی بو ندارد بلکه بوی بدی که استشمام می‌کنیم حاصل از فعالیت باکتری‌ها روی پوست زیر بغلمان است. در ادامه چند نمونه از بهترین محصولات ضد عرق و دئودورانت‌ها را معرفی می‌کنیم.

بله کاملاً درست است، برای رفع بوی بد بدن هیچ چیز جای استحمام را نمی‌گیرد اما بعد از استحمام چه کار کنیم تا به سرعت عرق نکنیم و وقتی از منزل خارج می‌شویم بوی نامطبوع نگیریم؟ استفاده از دئودورانتها و ضد تعریقها تا حد بسیار زیادی این مشکل را حل می‌کنند. دئودورانت و ضد تعریق هردو تقریباً کاربرد یکسانی دارند اما فرمول و عملکردشان متفاوت است. دئودورانتها تنها برای خوشبو کردن بدن و رفع بوی ناخوشایند عرق استفاده می‌شوند زیرا میزان باکتری‌های تولیدکننده‌ی بو را کاهش می‌دهند اما اثرشان روی تعریق بدن بسیار کم است در حالی که ضد تعریق‌ها با بستن منافذ پوست فرایند عرق کردن را کند یا برای مدتی متوقف می‌کنند. هر دوی این محصولات در سه گروه اسپری، مام، کرم یا ژل موجودند. البته مام‌ها خود به دو گروه مام‌های رولی و مامهای استیکی تقسیم می‌شوند که نوع رولی معمولاً حالت مایع دارد و کمی خیسی بر جا می‌گذارد اما نوع استیکی حالت صابونی و جامد دارد و کاملاً خشک است.

ضد عرق مردانه

اینکه شما تصمیم بگیرید از کدام یکی از این نوع محصولات استفاده کنید کاملاً اختیاری است و به سلیقه‌ی شما و همچنین نیازتان با توجه به شدت تعریق بدنتان بستگی دارد. اگر شما جزو آن دسته افراد هستید که زیاد عرق نمی‌کنند یا با عرق کردنتان مشکلی ندارید استفاده از دئودورانت می‌تواند برای شما کافی باشد اما اگر عرق کردن زیاد و خیس شدن زیر بغل و لباستان شما را آزار می‌دهد ضد تعریق‌ها برای شما گزینه‌ی بهتری هستند. شما حتی می‌توانید هم دئودورانت و هم ضد تعریق داشته باشید و در فعالیت‌های مختلف زندگی خود نظیر سرکار و باشگاه و… از آن‌ها استفاده کنید. به نظر من در انتخاب ضد تعریق و دئودورانت مناسب نیازی نیست به برچسب‌های مردانه یا زنانه‌ی روی آن‌ها خیلی دقیق شوید و هر محصول با هر نوع رایحه‌ای که می‌پسندید را انتخاب کنید. در ادامه برای آنکه انتخاب شما ساده‌تر شود چند نمونه از بهترین محصولات این شاخه را برای شما جمع‌آوری و معرفی کرده‌ام با من همراه باشید.

چرا باید با انواع ضدتعریق آشنا شویم؟ پاسخ بسیار قانع‌کننده است؛ چون آگاهی باعث می‌شود خرید بهتری داشته باشیم. افراد مختلف دارای سلیقه‌ها، نیازها و بدن‌های متفاوتی هستند. پس برای خرید ضدتعریق هم باید به نکات مختلف درباره این محصولات دقت کنند. در این مقاله درباره انواع ضدتعریق‌ها خواهید خواند. در نهایت می‌توانید به بازار بروید و بهترین گزینه‌ای که مناسب بدن است برای خود بخرید و چه چیزی از این بهتر؟

خرید ضدتعریق هم اصول و قواعدی دارد؟

خرید ضدتعریق

خرید ضدتعریق مناسب باعث می‌شود تا احساس بهتری داشته باشید. دلیل این است که ضدتعریق‌ها، محصولاتی متنوع هستند و انواع و دسته‌بندی‌های مختلفی در خطوط تولید شرکت‌ها برای آنها در نظر گرفته می‌شود. پس اگر می‌خواهید به گزینه‌ای برسید که بعد از استفاده از آن، احساس بهتری به شما دست می‌دهد باید به دنبال مناسب‌ترین محصول برای خودتان باشید. دئودورانت‌ها یا ضدتعریق‌ها براساس عناصر و عوامل مختلفی دسته‌بندی می‌شوند. در ادامه، این محصولات را در دسته‌بندی‌های مختلف برای‌تان شرح داده‌ایم؛

این سه دسته‌بندی کلی است که برای گفتن از خرید ضدتعریق مناسب برای‌تان مطرح کرده‌ایم. اما نکات خواندنی دیگر هم در انتظارتان خواهد بود. پس با ما همراه شوید.

انواع ضدتعریق براساس کارکرد و عملکرد

خرید ضدتعریق

خرید ضدتعریق بسیار حساس است. زیرا این ماده بهداشتی برای زیر بغل استفاده می‌شود که یکی از حساس‌ترین بخش‌های پوست ما را تشکیل می‌دهد. اگر گزینه مطلوبی را انتخاب نکنیم، پوست این ناحیه آسیب می‌بیند و اذیت می‌شود. در صورتی‌که براساس عملکردی که هر ضدتعریق دارد، دست به دسته‌بندی آن بزنیم به چهار گروه از ضدتعریق‌ها می‌رسیم:

بو زدای عادی

بو زدای عادی، همان ضدتعریق‌های معمولی هستند که تقریبا همه با آنها آشنایی دارند. این محصولات معمولا در آگهی‌های تجاری تبلیغ می‌شوند و در از بین بردن بوی نامطبوع بدن کاربرد دارند. ضمن اینکه تا حدی به تعریق کمتر بدن هم کمک می‌کنند. میزان آلومینیوم موجود در آنها بسیار اندک است و معمولا رایحه و بوی خاصی به ترکیبات‌شان اضافه می‌شود. البته انواعی از بوزدای بدون بو هم در بازار وجود دارد ولی مشتریان در خرید ضدتعریق بیشتر ترجیح می‌دهند که از نمونه‌های عطرآگین‌شان استفاده کنند.

عرق‌زُدا

همان‌طور که از نام این گروه از ضدتعریق‌ها برمی‌آید، این دسته از محصولات برای جلوگیری از عرق کردن بدن تولید می‌شوند. آلومینیوم از ترکیبات فعال موجود در این ضدتعریق‌هاست که مانع از عرق کردن بدن می‌شود. عرق زداها در حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد آلومینیوم دارند. برای کسانی که از خیس شدن زیر بغل وحشت دارند و دوست ندارند که لکه‌های عرق از زیر بغل‌شان نمایان شود، عرق زداها گزینه خوبی به نظر می‌رسند.

ضدتعریق بالینی قوی

ضدتعریق بالینی قوی، اسم عجیبی دارد؟ تا به حال چنین چیزی را نشنیده‌اید؟ این محصولات برای کسانی تهیه و تولید می‌شوند که مشکلات جدی در زمینه عرق کردن دارند و تعریق در بدن‌شان بسیار زیاد است. در ترکیبات ضدتعریق‌های بالینی حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد آلومینیوم به کار می‌رود. یکی از تفاوت‌های مهمی که درباره این ضدتعریق با انواع دیگر وجود دارد، این است که باید از آن در شب‌ها استفاده شود.

ضدتعریق هیپوآلرژنیک

بعضی از افراد نسبت به مواد به کار رفته در ضدتعریق‌های عادی حساسیت دارند. این دسته از افراد می‌توانند از ضدتعریق‌های هیپوآلرژنیک استفاده کنند. این نوع از ضدتعریق‌ها در آزمایشگاه‌ها به دقت تولید می‌شوند و نمی‌گذارند که حساسیت و ناراحتی در مصرف‌کنندگان به وجود بیاید. مثلا اگر خرید ضدتعریق عادی باعث می‌شود تا پوست‌تان جوش بزند یا بسوزد، بهتر است سراغ هیپوآلرژنیک‌ها بروید.

انواع ضدتعریق براساس شکل و ماهیت

خرید ضدتعریق

برای خرید ضدتعریق انتخاب‌های متعددی پیش روی شماست. از نظر شکل هم با گزینه‌های مختلفی رو به رو هستید. دئودورانت‌ها یا ضدتعریق‌ها از نظر شکل و ماهیت هم به چند دسته تقسیم می‌شوند:

ضدتعریق جامد

اگر قصد خرید ضدتعریق جامد دارید باید بدانید که که حالت کِرِم دارد. با اینکه این ضدتعریق‌ها به صورت جامد ساخته می‌شوند اما با مالیدن روی پوست به سرعت جذب می‌شوند. مشکلی که داشتن این ضدتعریق‌ها به وجود می‌آورد، این است که گاهی با افزایش و تغییرات دما در بسته‌بندی خود آب می‌شوند و به بیرون نشت می‌کنند.

ضدتعریق اسپری

ضدتعریق‌هایی که به شکل اسپری تولید می‌شوند از طرفداران زیادی برخوردارند. استفاده از این محصولات در باشگاه ورزشی، منزل و هر جای دیگری آسان است. شکل و شمایل این ضدتعریق‌ها به گونه‌ای است که چند نفر به راحتی می‌توانند از آنها استفاده کنند و نگران مشکلات بهداشتی نباشند. ماندگاری اثر ضدتعریق اسپری بسیار زیاد است اما اشکال بیشتر نمونه‌های آن، شوره‌ای است که بعد از اسپری کردن ضدتعریق زیر بغل یا نواحی دیگر پوست ایجاد می‌شود.

ضدتعریق رولی

با خرید ضدتعریق رولی با یک محصول مایع رو‌به‌رو می‌شوید که با وجود یک توپ چرخان در قسمت سر بسته‌بندی به شما امکان مالیدن ضدتعریق به طور مستقیم روی پوست را می‌دهد. این دسته از ضدتعریق‌ها برای نواحی سرد و دمای پایین مطلوب هستند زیرا برخلاف انواع جامد که در هوای سرد، سفت می‌شوند، بی‌تغییر باقی خواهند ماند. یکی از مشکلات خرید ضدتعریق رولی، ماندن بقایای آن روی پوست است. یعنی زمانی که آن را روی پوست می‌مالید، حالتی مانند شوره زدن روی پوست ایجاد می‌کنند.

ضدتعریق خمیری

ضدتعریق‌های خمیری معمولا به صورت خانگی تهیه می‌شوند. البته برخی از شرکت‌ها هم محصولات ضدتعریق خود را به شکل خمیری روانه بازار می‌کنند. این محصولات و خمیرها فاقد مواد شیمیایی مضر هستند ولی در جلوگیری از تعریق زیاد بدن چندان مؤثر عمل نمی‌کنند. ولی برای از بین بردن بوی نامطبوع بدن مؤثر هستند.

ضدتعریق اسپری کریستالی

خرید ضدتعریق به شکل اسپری کریستالی از نمونه‌های دیگر رایج‌تر است. در این نوع از ضدتعریق‌ها از نمک‌های معدنی زیادی استفاده می‌شود. بیشتر شرکت‌های تولیدکننده ضدتعریق ادعا می‌کنند که محصولات‌شان فاقد آلومینیوم است اما در واقع در ضدتعریق‌هایی که تولید می‌کنند، آلومینیوم در قالب زاج وجود دارد. نگهداری و استفاده از ضدتعریق‌هایی که به شکل اسپری هستند بسیار آسان است.

ضدتعریق به شکل پَچ

خرید ضدتعریق به شکل برچسب یا پَچ هم برای مشتریان مقدور است. البته این نوع از ضدتعریق برای تولید انواع بالینی قوی استفاده می‌شود. یعنی نمونه‌هایی از ضدتعریق که مشکلات جدی تعریق زیاد را رفع می‌کنند. شیوه استفاده از آن هم به این صورت است که پچ یا همان برچسب را برای مدتی روی پوست ناحیه‌ای از بدن با تعریق بالا می‌گذارید. با این کار، بدن شروع به جذب مواد موجود در پچ از جمله آلومینیوم می‌کند و از عرق کردن بازمی‌ایستد. مشکل این شکل از ضدتعریق‌ها، وجود مقادیر زیادی از مواد شیمیایی و گران بودن آنهاست.

انواع ضدتعریق براساس دغدغه‌های زیست‌محیطی

خرید ضدتعریق

تقریبا نقطه‌ای از زمین و منابع آن نمانده است که از دست انسان با ادعای «اشرف مخلوقات بودن» در امان مانده باشد. بشری که حتی به خودش هم رحم نمی‌کند، بی‌رحمانه به حیوانات و گیاهان می‌تازد و از آنها در راه رسیدن به رفاه خود بهره می‌برد. بی‌خبر از اینکه، چنین اقداماتی منجر به شکل‌گیری چرخه معیوبی می‌شود که خود او در درجه نخست، قربانی انحطاطش خواهد بود. اما هنوز هم در میان برندهای مختلف، تعدادی از کارخانجات به دغدغه‌های زیست‌محیطی توجه دارند.

ضدتعریق‌های مدافع طبیعت

خرید ضدتعریق مدافع طبیعت یعنی خرید کردن از برندهایی که محصولات خود را روی حیوانات آزمایش نمی‌کنند. این دسته از محصولات در بیشتر مواقع ارگانیک و طبیعی هستند و اثرگذاری‌شان هم به اندازه محصولات دیگری است که با مواد شیمیایی تولید می‌شوند. به محصولاتی که از طبیعت و حیوانات برای آزمایش‌ها در فرایند تولید استفاده نمی‌کنند، محصولات سی.اف ( free) گفته می‌شود.

ضدتعریق‌های گیاهی

ضدتعریق‌های گیاهی هم برای کسانی مناسب است که به محصولات طبیعی علاقه دارند و دوست ندارند که با افزایش تولید مواد شیمیایی به محیط زیست آسیب برسانند.

خرید ضدتعریق ؛ بهترین انتخاب برای شما چیست؟

خرید ضدتعریق

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید، مصرف‌کنندگان در هر سال حدود ۱۸ میلیارد دلار بابت خرید ضدتعریق می‌پردازند. با توجه به تنوع زیادی که در بازار ضدتعریق‌ها وجود دارد، انتخاب برای شما کمی سخت می‌شود. این‌طور نیست؟ تا اینجا سعی کردیم از انواع ضدتعریق‌ها برای‌تان بگوییم. اما اجازه بدهید کمی بیشتر درباره فرایند انتخاب و خرید ضدتعریق مناسب توضیح دهیم. برای خرید ضدتعریق به نکات زیر توجه داشته باشید:

تا چه اندازه به خرید ضدتعریق نیاز دارید؟

تعداد بسیار اندکی از افراد هستند که تعریق غیرعادی و بالایی در طول روز دارند. این دسته از افراد در کنار ورزشکاران و کسانی که فعالیت جسمانی بالا دارند به استفاده از ضدتعریق نیازمند هستند. عرق کردن باعث می‌شود که این افراد به دنبال استفاده از ضدتعریق‌ها باشند. اما اگر میزان تعریق‌تان در طول روز زیاد نیست، استفاده از ضدتعریق ضرورتی ندارد. پس نیازتان به این محصولات را بسنجید. زیرا علیرغم فوایدی که ضدتعریق‌ها دارند، مسائلی هم در پی استفاده از آنها وجود دارد:

به تحقیقات علمی درباره آثار مصرف ضدتعریق‌ها دقت دارید؟

خرید ضدتعریق

در سال‌های اخیر، شایعات زیادی مبتنی بر آثار منفی استفاده از ضدتعریق‌ها گفته شده است. مثلا برخی از این شایعات می‌گویند که خرید ضدتعریق و استفاده از آن باعث ابتلا به سرطان سینه یا آلزایمر می‌شود. شایعه‌ها می‌گویند که وجود مواد شیمیایی مانند آلومینیوم باعث بروز بیماری‌های نام‌برده می‌شوند. اما تحقیقات علمی، رابطه دقیق و معناداری میان مصرف ضدتعریق‌ها و بیماری‌های گوناگون پیدا نکرده‌اند:

تفاوتی میان ضدتعریق زنانه و مردانه وجود دارد؟

غدد تعریق زنان و مردان کمی با هم متفاوت است. زنان دارای غدد منفرد بیشتری هستند اما هر غده تعریق زیر بغل مردان، عرق بیشتری تولید می‌کند. اگر چه تفاوت‌های این‌چنینی میان زنان و مردان در تعریق وجود دارد اما لزومی ندارد که ضدتعریق‌های تولیدی آنها با هم متفاوت باشد و کارکردهای متفاوتی را به هر یک عرضه کنند. در واقع، طبقه‌بندی محصولات ضدتعریق به دو دسته مردانه و زنانه فقط به خاطر نوع رایحه و بویی است که هر دسته از محصولات مطابق میل زنان و مردان تولید می‌کنند.

نوع مناسب ضدتعریق را برای خود انتخاب می‌کنید؟

همان‌طور که در قسمت‌های قبل به انواع دسته‌بندی‌های ضدتعریق‌ها اشاره شد، این محصولات به شکل‌های رولی، اسپری، جامد و… به بازار عرضه می‌شوند. در خرید به نوع نیاز و سهولت استفاده از هر مدل دقت کنید. این نکات را هم در ذهن داشته باشید:

در آخر

رعایت بهداشت و نظافت به شما حس و حال خوبی می‌دهد و در نگاه دیگران هم فردی تمیز و آراسته به نظر می‌رسید. استفاده از ضدتعریق‌ها می‌تواند به خوشبو ماندن شما در طول روز کمک کند. البته قبل از خرید به نکاتی که گفته شد، حسابی دقت کنید.

مطالب آموزشی مرتبط:

ضد عرق چطور کار می‌کند؟ و چرا عرق بوی بد می‌دهد؟

ضد عرق چطور کار می‌کند؟ و چرا عرق بوی بد می‌دهد؟

ضد عرق به زبان ساده ترکیبی است که با تاثیر گذاشتن بر روی غدد تعریق، عرق کردن را کاهش می‌دهد. نمک آلومینیوم عنوان ماده اصلی در ترکیبات ضد عرق‌های موجود در بازار است. ذرات نمک آلمینیوم در انواع مام زیر بغل، اسپری زیر بغل و ا....

ضد عرق چطور کار می‌کند؟ و چرا عرق بوی بد می‌دهد؟

بهترین مارک اسپری ضد عرق ۲۰۱۹

بهترین مارک اسپری ضد عرق ۲۰۱۹

تقریباً اکثر افراد به دنبال بهترین مارک اسپری ضد عرق برای کاهش تعریق و جلوگیری از اثرات سوء آن خصوصاً در روزهای گرم سال هستیم. افراد مختلف با توجه به سلیقه خود و مکانیسم عمل اسپری آن را خریداری می‌کنند. بهترین اسپری ضد تعر....

بهترین مارک اسپری ضد عرق ۲۰۱۹

معرفی ضد آفتاب ضد تعریق مناسب خانم ها و آقایان

بهترین ضد عرق برای از بین بردن بوی زیر بغل

دئودرانت، اسپری یا ضد عرق، کدامیک بهترند؟

   محصولات مشابه