مقالات لیدی مد


نحوه انتخاب یک عطر

قسمت 1: کارهای خانه خود را انجام مدهید

نحوه انتخاب یک عطر

در مورد قیمت تصمیم بگیرید. 

 عطر یک کالای لوکس است و هزینه آن می تواند بین محصولات متفاوت باشد. برخی از عطرهای زیر 20 دلار و برخی دیگر صدها یا حتی هزاران دلار قیمت دارند. قبل از خرید ، تصمیم بگیرید که چقدر پول برای یک عطر خرج کنید.

 • اگر عطر یک هدیه است ، هم امور مالی شخصی خود و هم رابطه خود را با گیرنده هدیه در نظر بگیرید. اگر به همسرتان عطر می زنید ، ممکن است بخواهید برای آشنایی که نمی دانید بیشتر از آنچه دوست داشتید صرف عطر بپردازید.

نحوه انتخاب یک عطر

 

غلظت عطر را انتخاب کنید. 

عطرها بسته به قدرت ماندگار خود دارای نامهای مختلفی هستند. به طور معمول ، گرانترین عطرها از ماندگاری طولانی ترین عطرها هستند ، در حالی که عطرهای ارزان قیمت به اندازه لازم قدرت ماندگاری ندارند. معمولاً می توانید نوع یا غلظت عطر را تحت عنوان آن در قسمت جلوی بطری مشاهده کنید. 

 • ادو ادکلن کمترین غلظت عطر را دارد که حدود دو ساعت به طول می انجامد. این روغن 3-5٪ در مخلوط آب و الکل است.
 • ادو توالت نوعی عطر کمی غلیظ تر است و سه تا چهار ساعت به طول می انجامد. این روغن حدود 4-8٪ است.
 • Eau de parfum غلظت روغن بالاتری نسبت به ادوکلن دارد و حدود شش ساعت طول می کشد. این روغن 15-18٪ مخلوط شده با الکل است.
 • عطر با بالاترین غلظت به راحتی عطر یا پارفوم نامیده می شود. قدرت ماندگاری خوبی دارد و تمام روز دوام خواهد داشت. این 15-30 روغن مخلوط با الکل است.

نحوه انتخاب یک عطر

 

باریک یک خانواده معطر.

 در نظر بگیرید که از شما و یا گیرنده عطر لذت می برید. عطرها به طور کلی به چهار دسته رایحه تقسیم می شوند ، اگرچه بسیاری از عطرها حاوی ترکیبی لطیف از رایحه هستند. اگر در حال خرید عطر برای شخص دیگری هستید ، ببینید که از چه نوع عطری استفاده می کند. اگر نمی دانید چه نوع عطرهایی را دوست دارید ، نگران نباشید: می توانید وقتی در حال امتحان کردن عطرهای فروشگاه هستید ، خانواده عطر را ترجیح دهید.

 • عطرهای گل / عطر مانند گلهای تازه بریده شده بو می کنند. رایحه رایج مورد استفاده در عطرهای گلدار گل رز ، اسطوخودوس ، میخک و شکوفه نارنج است. عطرهای گل به دلیل رایحه ای شیرین و زنانه که بیشتر از آن لذت می برند محبوب ترین عطرهای زنانه هستند.
 • عطرهای مرکبات / میوه ای بوی میوه ، بویژه مرکبات می دهند. تن های رایج میوه های مرکبات مانند پرتقال ، گریپ فروت و آهک است ، اما میوه های دیگری مانند زردآلو ، سیب یا هلو نیز وجود دارد. به طور کلی این عطرها روشن و طراوت هستند.
 • عطرهای شرقی / معطر بوی مشک و پیچیده می دهند. بسیاری از آنها حاوی تن ادویه جات ترشی جات مانند آنیس ستاره ، دارچین و وانیل هستند.
 • عطرهای وودی / Chypre بوی چوبی و خاکی دارند. بسیاری حاوی عطرهایی مانند ترنج ، بلوط خامه ای و پاتوولی هستند.

نحوه انتخاب یک عطر

 

از دیگران بپرسید که از چه عطر استفاده می کنند.

 از رایحه هایی که پیرامون شما می پوشند آگاه باشید بدون توجه به اینکه در محل کار هستید ، در قطار یا کلاس هستید. اگر چیزی را که دوست دارید طرف را  صدا بزنید ، از شخص استفاده کننده عطر بپرسید که این عطر چیست. شما هرگز نمی دانید ، می توانید عطر و بوی جدید خود را حتی بدون ورود به فروشگاه پیدا کنید. 

 • اگر عطر و بوی عطرهای دوستانتان را دوست ندارید ، سعی کنید آنچه را که در مورد آنها دوست ندارید ، مشخص کنید. این اطلاعات ارزشمندی است که به شما کمک می کند گزینه های خود را محدود کنید.

قسمت 2: خرید عطر

نحوه انتخاب عطر

 

خرید خود را گسترش دهید.

 سعی نکنید در یک سفر خرید عطر و بوی مناسب را انتخاب کنید. هرچه عطرهای بوی بیشتری پیدا کنید ، بینی شما از بوی عطر حساس تر می شود و امتحان کردن چندین عطر کار را سخت می کند. از آنجا که می خواهید برای تصمیم گیری بوی طیف عطر و بوی بدهید ، سعی کنید طی چند روز از سفرهای خود استفاده کنید.

نحوه انتخاب عطر

 

هنگام خرید ، عطر را بو نکنید. 

هنگام خرید عطر خود ، هیچ محصول پوستی معطر مانند لوسیون بدن ، اسپری های بدن و یا حتی دئودورانت به شدت معطر نپوشید. این عطرها می توانند از عطر و بوی عطر منحرف شده و در آن دخالت کنند. 

نحوه انتخاب عطر

 

همراهی کنید در نظر بگیرید که دوست خود را برای کمک به تصمیم گیری خود همراه کنید. به خصوص اگر عطر یک هدیه باشد ، ورودی شخص دیگری که گیرنده را می شناسد می تواند بسیار مفید باشد. اگر عطر را برای خود انتخاب می کنید ، در نظر بگیرید که دعوت از دوستان مفید است یا اینکه این تصمیم شما را سخت تر می کند. 

نحوه انتخاب ادوکلن

درباره فروشگاه های خود تحقیق کنید

 فروشگاه هایی را که با دقت بازدید می کنید انتخاب کنید. اطمینان می دهد که فروشگاه ها با داشتن یک کاردان آگاه و معتبر ، و ارائه خدمات به مشتریان شخصی ارائه می شوند. همچنین اطمینان حاصل کنید که فروشگاه هایی که می خواهید در محدوده قیمت شما باشند.

فروشگاه های بزرگ مانند لیدی مد خدماته خوبی به مشتریان دارند ، گرچه محصولات آنها گران قیمت است.

بسته به اندازه ممکن است بوتیک های کوچک گران قیمت باشند و از تنوع کمتری برخوردار باشند اما محصولات و خدمات مشتری آنها باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

سعی کنید در فروشگاهی خریداری کنید که عطر یکی از عمده محصولات فروخته شده باشد. اگر به یک فروشگاه پوشاک بروید که چند عطر نیز به شما بفروشد ، گزینه های زیادی وجود نخواهد داشت و ممکن است کارکنان آنها به اندازه کارمندان فروشگاه های تخصصی آگاهی نداشته باشند.

نحوه انتخاب ادوکلن

 

از یک فروشنده برای کمک بخواهید.

 در حال حاضر شما باید از قبل ایده خوبی داشته باشید که به دنبال چه عطر و بویی هستید. به یک فروشنده موجود نزدیک شوید و سؤال کنید که آیا آنها می توانند به شما در یافتن عطر مناسب کمک کنند. آنها از کمک کردن خوشحال خواهند شد و دانش آنها در مورد محصولات جستجو را آسانتر می کند.

شما می توانید مانند چیزی بگویید ، "من تعجب می کردم که آیا می توانید به من کمک کنید تا عطر خودم را انتخاب کنم. من به دنبال یک عطر ماندگار نیمه طولانی با بوی تمیز و مرکبات-y هستم. دامنه قیمت من 70-120 دلار است. "

اگر هیچ ایده ای ندارید که چه چیزی را دوست دارید ، از فروشنده بخواهید که به شما اجازه دهد یکی از محبوب ترین عطرها را از هر چهار دسته رایحه بو کند.

اگر به عنوان هدیه عطر را هدیه می کنید و تصوری ندارید که گیرنده چه چیزی را دوست دارد ، از فروشنده بخواهید که محبوب ترین عطرها ، به خصوص عطرهای گل را به شما نشان دهد ، زیرا این دسته از محصولات رایج ترین عطر هستند. 

قسمت 3: تست و چیدن عطر

نحوه انتخاب عطر و ادوکلن

 1. 1

 

فقط شش عطر را هر سفر امتحان کنید. 

بیش از حد روی عطرها اضافه نکنید. خود را در تلاش برای شش عطر سفر حداکثر محدود کنید. این به شما امکان می دهد تا از پیچیدگی های هر رایحه کاملاً قدردانی کنید و حس بویایی شما را بیش از حد بالا نبرد. از آنجا که قبلاً گزینه های خود را کاهش داده اید ، دیگر نیازی به بو کردن عطرهای خود را ندارید. 

نحوه انتخاب عطر و ادوکلن

 

ابتدا از بطری خراب کنید.

 وقتی مشغول آزمایش عطر هستید ، ابتدا یک ماسک را از بطری بیرون بیاورید. این نشان می دهد که آیا عطر را دوست دارید یا نه. اگر به پایان رسید که بوی آن را دوست ندارید ، خوشحال می شوید که خودتان آن را اسپری نکرده اید.

 • به شدت زیاد استنشاق نکنید ، زیرا ممکن است حس بوی شما سریعتر شود.

نحوه انتخاب عطر و ادوکلن

 

عطر را روی ورق های بلاتر اسپری کنید.

 اگر عطر را در بطری بویید و عطر را دوست دارید ، مقدار کمی عطر را روی یک ورقه بلستری اسپری کنید. بگذارید رایحه روی صفحه تنظیم شود ، حدود ده ثانیه ، سپس آن را بو کنید. اگر هنوز رایحه را دوست دارید ، ورق را برچسب زده و آن را درون کیف یا کیف خود قرار دهید. به این ترتیب می توانید بعداً آن را بو کنید و به یاد بیاورید که کدام عطر است. 

نحوه انتخاب عطر و ادوکلن

 

عطرهای مورد علاقه را روی پوست خود اسپری کنید.

 اگر واقعاً عطری را دوست دارید و فکر می کنید ممکن است یکی باشد ، مقدار کمی روی مچ دست یا کج آرنج خود اسپری کنید. حدود 10 ثانیه رایحه را حل کنید تا الکل حل شود ، سپس عطر را به آرامی استنشاق کنید. عطر و بوی یک عطر به محض تماس با پوست شما کمی تغییر می کند ، بنابراین مهم است که بر روی پوست خود و همچنین از ورق های بلاتر تست کنید.

بیش از یک عطر را روی هر بازو بمالید ، یا عطرها شروع به مخلوط شدن می کنند.

نحوه انتخاب عطر و ادوکلن

 

بینی خود را تازه کنید. بین هر عطر ،

 با بو کردن چیزی خنثی ، مانند پوست یا پیراهن خود ، حواس خود را تازه کنید. رایحه خنثی باعث بو و بوی شما می شود تا بوی آخرین عطر ماندگار نشود و با عطر بعدی که بو می کنید تداخل پیدا کند. 

نحوه انتخاب عطر و ادوکلن

 1. 6

 

از نمونه ها بخواهید. اگر عطری را که دوست دارید ، امتحان کنید ،

 ورق بلاتر را که اسپری کرده اید ، نگه دارید و همچنین از این سوال بپرسید که آیا می توانید نمونه ای از عطر را تهیه کنید. به فروشنده بگویید که شما به فکر خرید عطر هستید اما می خواهید روی تصمیم خود بخوابید. اکثر شرکت های بزرگ حمل و نقل عطر نمونه هایی از محصولات خود را دارند که اگر بدانند مشتری علاقه جدی دارد ، خوشبختانه از آن استفاده می کند. 

نحوه انتخاب عطر و ادوکلن

 

عطرها را با هم مقایسه کنید. 

بعد از بازدید از همه فروشگاه های عطرهایی که برای آنها برنامه ریزی کرده اید و گزینه های مختلفی دارید ، تمام نمونه ها و برگه های بلوتوث را جمع کنید. برای آزمایش هر عطر از روشی مشابه فروشگاه استفاده کنید. گزینه های خود را تا زمان تصمیم گیری خود محدود کنید.

نحوه انتخاب عطر و ادوکلن

 

خرید یک مجموعه نمونه را در نظر بگیرید.

 اگر به نظر نمی رسد فقط با یک عطر کنار بیایید ، یک نمونه از فروشگاه هایی مانند Sephora یا Ulta خریداری کنید. مجموعه های نمونه شامل بطری های نمونه یا مسافرتی به اندازه عطرهای مختلف است.

 • می توانید در طی چند هفته هر عطر را امتحان کنید و در نهایت یک بطری با اندازه معمولی از مورد علاقه خود را خریداری کنید. برخی از مجموعه ها حتی دارای یک گواهی برای یک بطری با اندازه کامل هستند.

 آزمون انتخاب عطر

چگونه عطر مخصوص خودمان را انتخاب کنیم؟

چگونه عطر مخصوص خودمان را انتخاب کنیم؟

انتخاب عطر، نشانه و نماد وضعیت کلی شخصیت آدم هاست. عطر افرادی که اصول عطرزدن را بلد هستند، به نوعی مثل امضای آنهاست. اگر شما هم چنین تمایلی دارید، باید مراحلی را بگذرانید تا عطر مناسبی انتخاب کنید.

چگونه عطر مخصوص خودمان را انتخاب کنیم؟


اولین گام، درک و شناخت نوع عطرهایی است که با شخصیت شما تناسبی ندارند و اصلا با موقعیت و مشخصات ظاهری تان، هماهنگ نیستند. با این شناخت می توانید عطرهایی انتخاب کنید که شخصیت شما را کامل تر کنند نه اینکه با خصوصیات شخصی تان منافات داشته باشند. مثلا اگر شخصیتی آرام و ملایم دارید، استفاده از عطرهای تند با بوهای ماندگار، اصلا با روحیاتتان سازگار نیست و اطرافیان را در برخورد با شما گیج و سردرگم می کند!

خرید انواع عطر و ادوکلن از فروشگاه لید مد

چگونه عطر مخصوص خودمان را انتخاب کنیم؟


مرحله اساسی دیگر این است که عطرها و رایحه هایی که دوست ندارید، کنار بگذارید و تحت هیچ شرایطی حاضر نشوید از آنها استفاده کنید. اگر واقعا عطری را دوست ندارید یا بهتر است بگوییم اگر از ته دل، عاشق عطری که انتخاب می کنید، نیستید، هیچ وقت نمی توانید عطر اصلی یا همان عطر امضایی خودتان را پیدا کنید. اگر عطری که انتخاب کرده اید هیچ تاثیر مثبتی روی خودتان ندارد، پس استفاده از آن اصلا توصیه نمی شود. عطر شما باید قبل از همه روی خودتان تاثیر عمیق و مثبت داشته باشد.

چگونه عطر مخصوص خودمان را انتخاب کنیم؟


سومین مرحله که بسیار مهم و در انتخاب عطر امضایی قابل اهمیت است، این است که عطری انتخاب کنید که در زمره عطرها و مارک های شناخته شده در صنعت عطرسازی باشد، بنابراین از آزمون و خطا برای انتخاب عطر استفاده نکنید و به عطرهایی اعتماد کنید که معتبر باشند.

منظور از عطر امضایی و هویتی این نیست که تا آخر عمر فقط از یک یا دو عطر خاص استفاده کنید، بلکه باید در طول زندگی با توجه به شرایط و دوران خاص، عطر انتخاب کنید.

آزمون انتخاب عطر


فراموش نکنید در انتخاب عطر، فرمول نهایی به شامه قوی شما و درک صحیح از شرایط و مد بستگی دارد و چون عطری که انتخاب می کنید در برقراری ارتباط با دیگران موثر است، باید در انتخاب آن دقت و توجه داشته باشید. اگر بوی عطرتان دیگران را آزار دهد، مطمئن باشید به مشکل برمی خورید.

عطری انتخاب کنید که با رایحه طبیعی پوست بدنتان هماهنگ باشد. عطر انتخابی شما هر چه باشد، باید آنقدر لطیف و نافذ باشد که به «حریم خصوصی» دیگران تجاوز نکند و در عین حال به قدر کافی دلنشین باشد که دیگران را در اطراف شما نگه دارد. عطر باید شخصیت شما را بالا ببرد و در کل بر آراستگی عمومی شما بیفزاید.

چگونه عطر مخصوص خودمان را انتخاب کنیم؟


اگر پوست شما خشک است، باید بیشتر عطر بزنید زیرا چربی روی پوست یا خشک بودن آن می تواند رایحه عطر را افزایش یا کاهش دهد. وقتی هوا سرد است نیز باید بیشتر عطر بزنید. چون هوای سرد، رایحه عطر را تضعیف می کند. وقتی می خواهید عطر جدیدی بخرید به اینکه روی بدن دیگری چه بویی می دهد، اکتفا نکنید بلکه روی پوست خودتان آن را امتحان کنید. پوست هر فرد در مورد رایحه های مختلف، واکنش های مختلفی نشان می دهد و اثر عطر در همه یکسان نیست.

چگونه عطر مخصوص خودمان را انتخاب کنیم؟


در طول یک سال، فقط از یک عطر استفاده نکنید. در فصل های مختلف، عطرهای متفاوتی بزنید تا ببینید کدام یک در هوای گرم و سرد، بهترین تاثیر را دارند. درجه حرارت هوا روی شدت رایحه عطر تاثیر دارد.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

نحوه انتخاب عطر مناسب


نحوه انتخاب عطر مناسب   

آیا می دانید که بوی قدرتمندترین محرک حافظه است؟ یک توضیح کاملاً منطقی برای آن وجود دارد - عصب بویایی بسیار نزدیک به ناحیه مغز متصل به حافظه عاطفی واقع شده است. به عبارت دیگر - هر وقت بوی عطر دوست پسر / دوست دختر سابق خود را که هنگام ملاقات با یک غریبه کامل در بازار می زند، خاطرات قدیمی به ناچار به ذهن شما خطور می کند. ادامه مطلب

نحوه انتخاب عطر مناسب

  

10 عطر برتر برای بهار 2019


10 عطر برتر برای بهار 2019   

در دنیای شگفت انگیز عطر و طعم ، با این وجود ، چندین عطر آن را به 10 مورد از محبوب ترین عطرهای بهاری سال 2016 تبدیل کرده است. در اینجا لیستی از آنها به همراه توضیحات کوتاه توضیح داده شده است که جایگاه معتبر خود را در بین مطلوب ترین و پرفروش ترین عطرهای بهاری ارائه می دهد. برای سال 2016 ادامه مطلب

10 عطر برتر برای بهار 2019

عطرهای مورد علاقه ستارگان

عطرهای مردانه ، که زنان دوست دارند از آنها استفاده کنند

راهنمای خرید عطر مناسب سن و فصل

روانشانسی عطرها و هر آنچه باید در این زمینه بدانید

راهنمای انتخاب ادکلن مناسب

راهنمای کامل انتخاب و خرید عطر و ادکلن مردانه و زنانه

چگونه عطر مناسب خودمان را انتخاب کنیم ؟

راهنمای انتخاب عطر مناسب فصل بهار

چگونه عطر مناسب انتخاب کنیم ؟ (نکات مهم به هنگام انتخاب و خرید عطر)

نکات انتخاب عطر مناسب چیست؟

 

   محصولات مشابه