لیدی مد

رابوکالا- گیمینگ تولز- خانه چین- لیدی مد
  
لیدی مد / فایل / پاورپوینت علمی

پاورپوینت علمی

پاورپوینت PowerPoint نرم افزاری ساده و کارآمد برای ساخت برنامه های چندرسانه ای کوچک (مانند کاتالوگ های الکترونیکی و برنامه های اطلاع رسانی ساده) است. معمولاً بیشترین مورد استفاده از پاورپوینت در مورد ساخت سیستم تصویری قابل نمایش در سمینارها و جلسات مهم می باشد. وجود الگوهای از پیش آماده شده، موجب ادامه مطلب

پاورپوینت علمی

پاورپوینت PowerPoint نرم افزاری ساده و کارآمد برای ساخت برنامه های چندرسانه ای کوچک (مانند کاتالوگ های الکترونیکی و برنامه های اطلاع رسانی ساده) است.

معمولاً بیشترین مورد استفاده از پاورپوینت در مورد ساخت سیستم تصویری قابل نمایش در سمینارها و جلسات مهم می باشد. وجود الگوهای از پیش آماده شده، موجب می گردد که در سریعترین زمان به بهترین نتیجه دست یابید.
یکی از آسانترین و جذابترین روش‌های آموزشی، استفاده از اسلایدهای آموزشی پاور پوینت است. با توجه به آسان بودن استفاده از این اسلایدها که عمدتا تنها با یک کلیک ساده امکان پذیر است. محیط رنگی و قابلیت افزودن عکس، جدول، نمودار، کلیپ آرت، صدا و ویدئو باعث جذابیت کار و تفهیم بهتر مطالب برای مخاطبان می‌شود.
از آنجایی که یکی از مشکلات آموزش در ایران، نداشتن جذابیت های لازم، نیاز به برنامه های پشتیبانی کننده فراوان و حجم بالای فایل‌ها با توجه به سرعت پایین اینترنت در ایران است، اسلایدهای آموزشی پاورپوینت به منظور رفع این کاستی ها می تواند بسیار مفید باشد، بطوریکه برای استفاده از پاورپوینت به هیچ برنامه پشتیبانی کننده ای احتیاج نیست، کوتاه است و روشهای انتشار آن نیز آسان و امکان پذیرند.
همچنین بکارگیری اسلایدهای آموزشی پاورپوینت از آنجایی که با بازگو کردن مفاهیم به زبان ساده دنبال می شود تنها محدود به مخاطبان خاص نبوده و همه گروههای اجتماعی و عموم کاربران اینترنتی را تحت پوشش قرار می دهد.
البته نباید فراموش کرد که ارایه آموزش در پاورپوینت بخاطر نحوه ارایه آن، نیاز به ادبیاتی متفاوت با دیگر روشهای آموزشی دارد. در پاورپوینت از آنجایی که نمی توان مطالب را بلند و طولانی ارایه داد، باید محتوی آموزشی تا حد ممکن خلاصه و موجز باشد.
به کمک پاور پوینت اسلایدهایی برای نمایش یا بروشورها و اطلاعیه‌های تبلیغاتی برای چاپ ساخته می‌شود که با دیتا پروجکتر، قابل نمایش روی دیوار و پرده هستند. پاورپوینت اصلاً برنامه‌ی ارائه‌ مطلب با دیتا پروجکتور برای جمع است و نه بر روی مانیتور و برای فرد خاص.
محیط رنگی و قابلیت افزودن عکس، جدول، نمودار، کلیپ آرت، وُرد آرت، فایل‌هایی از سایر برنامه‌های آفیس، صدا و ویدئو باعث جذابیت کار و تفهیم بهتر مطالب برای مخاطبان می‌شود. در واقع پاورپوینت قسمت سمعی و بصری آفیس است. در محیط پاور پوینت، برخلاف وُرد باید خیلی خلاصه و فقط رئوس مطالب، جداول، نمودارها، عکس و از این دست را به صورتی شکیل و زیبا در اسلایدها و با رنگ‌ها و نوشته‌های زیبا بگنجانید.
پاورپوینت، نرم افزاری است که با آن می توانید تحقیقات خود را به صورت پویا به نمایش بگذارید. به عبارت دیگر می توان گفت نمایش تحقیقات روی کاغذ به هیچ طریقی امکان پذیر نیست و شما می توانید حداکثر به دو یا سه نفر نشان دهید. اما وقتی می خواهید پروژه یا تحقیق تان را برای چندین نفر نمایش دهید، سر کلاس، با در یک کنفرانس، این کار فقط از طریق پاورپوینت امکان دارد.

با پاورپوینت می توانید تحقیقات تان را به پیوست تصاویر و فیلمها و نرم افزارها برای همه افراد حاضر در کلاس به بهترین نحو و زیبایی هر چه تمام تر به نمایش گذارید.
بی شک می توان گفت پاورپوینت یکی از بهترین نرم افزارهای آفیس است. استفاده های بسیار این نرم افزار در تمام کارها سند این حرف است.
در تمامی کامپیوترها شما می توانید نرم افزار پاورپوینت را پیدا کنید. ورژن های بسیار این نرم افزار و امکانات بیشتر در ورژن های جدید باعث استفاده زیاد این نرم افزار است.
ایده‌پرداز اصلی پاورپوینت
طراح و ایده‌پرداز اصلی پاورپوینت، دانشجوی دکترای سابق دانشگاه برکلی، «رابرت گاسکینز» است؛ ایده‌ اولیه‌ گاسکینز، طراحی برنامه‌ای اسلایدمحور بود که روند ارائه کردن را ساده کند. او طرح اولیه و توسعه‌ آن را با همکاری دنیس استین و توماس رادکین در یک استارتاپ «شرکت نرم افرار کامپیوتر فورثاوت» شروع کرد؛ جایی که این ایده، شرکت «اپل» را جذب کرد.

نام نسخه‌ اولیه‌ «پرزنتر» بود که مدتی بعد «پاورپوینت» نامیده شد. در سال ۱۹۸۷ برای سیستم عامل مکینتاش عرضه شد. همان سال مایکروسافت این اپلیکیشن را ۱۴میلیون دلار خرید که جزء دستاوردهای برجسته‌‌اش شد. این نرم‌افزار به طور رسمی در سال ۱۹۹۰ همزمان با تاریخ انتشار ویندوز ۳ عرضه شد.
از سال ۲۰۱۲ نسخه‌های مختلف پاورپوینت، با نصب بر روی بیش از یک میلیارد کامپیوتر، ۹۵ درصد سهم نرم‌افزارهای ارائه کنفرانس، در بازار جهانی را به خود اختصاص داده‌است. مایکروسافت برای تلفن‌های همراه با سیستم عامل اندروید و اپل، هم نسخه پاورپوینت عرضه کرده‌است.
از ویژگی‌های خوب پاورپوینت، ضبط فایل‌ها با فرمت‌های “”video/audio H.264/AAC است که کیفیت بالا وحجم کمی دارند. در نهایت، گزینه‌ طراحی با پاورپوینت، به شما امکان می‌دهد:
• از طریق صفحه‌ مونیتور کامپیوتر، لپ‌تاپ و تبلت برای یک جمع کوچک و از طریق ویدیوپروژکتور برای جمعی بزرگتر، ارائه کنفرانس داشته باشید.
• اسلایدهای پاورپوینت را بر روی کاغذ پرینت بگیرید.
• مجموعه‌ اسلایدهای پاورپوینت را به سی‌دی منتقل کنید.
• اسلایدهای پاورپوینت می‌توانند اساس وبکست‌ها را شکل دهند.
• می‌توانید ارائه‌های آنلاین داشته باشید.
• روی وبلاگ یا وبسایت بگذارید.

طراحی اسلاید حرفه‌ای
نگران نباشید! برای طراحی ارائه‌ای قوی و چشمگیر که پیام تان را به خوبی منتقل کند، نرم‌افزار پاورپوینت ویژگی‌ها و امکانات راحتی فراهم کرده ‌است.

برای نمونه، «دیزاینر» پاورپوینت، به صورت پیش‌فرض، گزینه‌های متنوعی را پیشنهاد می‌کند که می‌توانید با انتخاب از میان آنها، اسلایدها را بهتر طراحی کنید.

 وقتی محتوا به اسلاید اضافه می‌کنید، دیزاینر در پس‌زمینه فعال است تا محتوای مورد نظر شما را با صفحه بندی(لی‌اوت)های حرفه‌ای و مناسب، جفت‌‌ و جور کند؛ داده‌های متنی را به‌سادگی به اسمارت آرت (نمودارها و شکل های گرافیکی) تبدیل کند؛ وقتی آنلاین هستید عکس و تصویر پیشنهاد می‌کند؛ با گزینه‌ استایل، می‌توانید قاب برای عکس ها انتخاب کنید و…
از آنجایی که پاورپوینت بخشی از مجموعه‌ آفیس است حتی می‌توانید از سندنوشته‌های «ورد» و کاربرگ‌های «اکسل» در طراحی اسلایدها بهره ببرید؛ نسخه‌ مجزای پاورپوینت”powerpoint viewer” هم برای کسانی که نیازی به آفیس ندارند اما می‌خواهند فایل‌های پاورپوینت را مشاهده کنند، به صورت لینک دانلود موجود است.

کاربردها
تنظیم اسلایدهای ارائه، به صورت نمایش خودکار و بدون حضورفیزیکی ارائه کننده؛ این امتیاز در برخی نسخه‌های پاورپوینت فعال است که می‌تواند درغرفه‌های نمایشگاهی و بیلبوردهای تبلیغاتی استفاده شود یا به صورت ویدیو به یک مشتری ارسال شود.

اصول تهیه پاورپوینت با ارائه جذاب
از آنجایی که یکی از مشکلات آموزش در ایران، نداشتن جذابیتهای لازم، نیاز به برنامه های پشتیبانی کننده فراوان و حجم بالای فایل‌ها با توجه به سرعت پایین اینترنت در ایران است. اسلایدهای آموزشی پاورپوینت به منظور رفع این کاستی ها می تواند بسیار مفید باشد، بطوریکه برای استفاده از پاورپوینت به هیچ برنامه پشتیبانی کننده ای احتیاج نبوده و روشهای انتشار آن نیز آسان و امکان پذیرند. بکارگیری اسلایدهای آموزشی پاورپوینت از آنجایی که با بازگو کردن مفاهیم به زبان ساده دنبال می شود تنها محدود به مخاطبان خاص نبوده و همه گروه های اجتماعی و عموم کاربران اینترنتی را تحت پوشش قرار می دهد.


در واقع پاورپوینت قسمت سمعی و بصری آفیس است. در محیط پاور پوینت، برخلاف وُرد باید خیلی خلاصه و فقط رئوس مطالب، جداول، نمودارها، عکس و از این دست را به صورتی شکیل و زیبا در اسلایدها و با رنگ‌ها و نوشته‌های زیبا بگنجانید.


پاورپوینت ، نرم افزاری است که با آن می توانید تحقیقات خود را به صورت پویا به نمایش بگذارید.ب ه عبارت دیگر می توان گفت نمایش تحقیقات روی کاغذ به هیچ طریقی امکان پذیر نیست و شما می توانید حداکثر به دو یا سه نفر نشان دهید. اما وقتی می خواهید پروژه یا تحقیقتان را برای چندین نفر در یک کلاس یا در یک کنفرانس نمایش دهید، این کار فقط از طریق پاورپوینت امکان دارد. با پاورپوینت می توانید تحقیقاتتان را به پیوست تصاویر و فیلم ها و نرم افزار ها برای همه افراد حاضر در کلاس به بهترین نحو و زیبایی هر چه تمام تر به نمایش بگذارید.
بی شک می توان گفت پاورپوینت یکی از بهترین نرم افزارهای آفیس می باشد. استفاده های بسیار این نرم افزار در تمام کارها سند این حرف است.
شما در این دوره آموزشی با مفاهیم زیر آَشنا می شوید:
• آشنایی با محیط کار: آشنایی با ویژگیها و کاربرد نرم افزار ارایه مطالب، کار با ابزارها و نوارهای محیط کار، مدیریت فایل، استفاده از راهنما

• طراحی ارایه: آشنایی با نماهای مختلف ارایه مطالب، مدیریت اسلایدها، طرح اسلاید، طراحی اسلاید اصلی و ….
• کار با متن اسلایدها:سازماندهی متن اسلایدها، قالب بندی متنف درج جدول در اسلاید و …
• استفاده از نمودارها: استفاده در نمودارهای در اسلاید، درج و انتخاب و تغییر و افزدون و حذف و اصلاح عنوان نمودار، افزودن مقادیر داده ها، نمودارهای سازمانی
• درج اشیاء گرافیکی: درج تصویر، درج اشکال هندسی، استفاده از آلبوم تصاویر و …

• آماده سازی و نمایش فایل ارایه: چگونگی متحرک سازی اسلاید، متحرک سازی سفارشی، مخفی کردن اسلاید و بررسی، چاپ و نمایش اسلاید ها و ….
 

رنگ شناسی طراحی پاورپوینت و ساخت اسلاید
رنگها در طراحی پاورپوینت و ساخت اسلاید نه تنها به جذاب تر شدن اسلایدها کمک می کنند، بلکه در برجسته کردن نکات مهم، انتقال پیام ارائه مطلب و همچنین ماندگاری مطالب در ذهن مخاطبان نقش مهمی دارند.

بنابراین انتخاب رنگ های مناسب در طراحی پاورپوینت و ساخت اسلاید برای یک طراحی حرفه ای و همچنین یک ارائه مطلب خوب و بی نقص ضروری به نظر می رسد.
در ادامه نکاتی که باید در رنگ شناسی طراحی پاورپوینت و ساخت اسلاید بدانید، آورده شده است:
قبل از آنکه پیرامون چند رنگ نکاتی رو با هم مرور کنیم، دو نکته مهم را به یاد داشته و بکار گیرید:
• هر رنگ و طرحی را برای طراحی پاورپوینت و ساخت اسلاید انتخاب می کنید، خوانا بودن اسلایدها را فراموش نکنید! تصویر و یا رنگ پس زمینه می بایست تضاد مناسبی با رنگ های بکار گرفته شده برای متن ها داشته باشد تا اسلایدها به خوبی خوانا باشند.

• استفاده از رنگ های بسیار و متنوع نشانه ای برای زیبا و حرفه ای بودن طراحی و اسلایدهای شما نیست ! از رنگ ها به طور مناسب و متناسب استفاده کنید. استفاده متناسب از رنگ ها باعث زیبایی چشم گیر طراحی شما خواهد شد.

رنگ آبی: حرفه ای
رنگ آبی از آن جهت حرفه ای است که می توانید با استفاده مناسب از آن حس باور، اعتماد و اطمینان را در مخاطبان خود ایجاد کنید.

رنگ قرمز: هیجان
همانطور که انتظار دارید رنگ قرمز، رنگ هیجان و انرژی است که باعث برانگیختن مخاطبان و ترغیب آنها به انجام فعالیت می شود.

رنگ نارنجی: انرژی مثبت
رنگ نارنجی رنگی با انرژی مثبت بسیار است. از این رنگ بیشتر برای انگیزش مخاطبان به خصوص کودکان و نوجوانان استفاده کنید.

رنگ بنفش: خاص
بنفش یک رنگ خاص و به طور ویژه برای نشان دادن شان و مقام در حوزه فعالیت خود است. هر چند از این رنگ بیشتر در بروشورها استفاده می شود اما استفاده سنجیده از آن تاثیر مثبت بسیاری دارد.

رنگ سبز: طبیعت و نوآوری
رنگ سبز یک انتخاب معمول در زمینه های سلامت ، زیست شناسی و تکنولوژی است و بیان گر نوآوری و طبیعت است.

رنگ مشکلی: برجسته کننده
از رنگ مشکلی برای متمایز کردن مطالب مهم خود استفاده کنید. همچنین استفاده هوشمندانه از آن در طراحی المان و پس زمینه اسلایدها می تواند زیبایی خاصی را به طراحی شما دهد.

چگونه رنگ مناسب را انتخاب کنیم؟
یکی از معیارهای مستقیم و مهم در انتخاب رنگ مناسب، نوع مطالب، ارائه و مخاطبان است. یک رنگ، رنگ اصلی طراحی پاورپوینت و اسلاید شما خواهد بود که در کنار آن می توانید رنگ های مناسب دیگری را در موقعیت ها و اسلایدهای مختلف استفاده کنید. در صورتی که بتوانید ارتباطی بین رنگ اصلی و نوع مطالب ایجاد کنید، تاثیرگذاری ارائه شما بسیار بیشتر خواهد شد.

به طور مثال همانطور که اشاره شد برای رشته هایی مثل زیست شناسی می توانید از رنک اصلی سبز و یا برای رشته های پزشکی از رنگ اصلی سفید استفاده کنید.
در صورتی که ارتباط خاصی بین نوع مطالب و رنگ پیدا نمی کنید ، سعی کنید براساس طرح کلی پاورپوینت و اسلاید خود رنگ مناسب را انتخاب کنید. تطابق بین طرح و رنگ ها نیز معیار دیگری است که می تواند به شما در انتخاب رنگ مناسب کمک کند.
در حالتی که نیز طرح شما قابلیت استفاده از چندین رنگ را داراست، با در نظرگیری خوانا بودن مطالب، از سلیقه خود برای خلق اسلایدهایی جذاب و در عین حال تاثیرگذار استفاده کنید.


جدیدترین مطالب آموزشی

چطور به سادگی پاورپوینت بسازیم

چطور به سادگی پاورپوینت بسازیم
ارائه کلاسی همراه با اسلایدهای پاورپوینتی، حسابی می‌تواند معلم‌ها را تحت تاثیر قرار بدهد. جالب است بدانید که یادگیری پاورپوینت خیلی ساده است و فقط در چند گام می توان طرز کار با پاورپوینت را یاد گرفت. پس با آموزش ساده پاورپوینت با ما باشید. مهم نیست قرار باشد مبحث ماه گرفتگی در علوم دوم ابتدایی را در کلاس ارائه بدهید، یا بخواهید یک تحقیق درسی پاورپوینتی درباره خوارزمی بسازید. همه مباحث درسی را می توان با پاورپوینت خیلی شکیل و زیبا به معلم ارائه کرد.

ارائه کلاسی همراه با اسلایدهای پاورپوینتی، حسابی می‌تواند معلم‌ها را تحت تاثیر قرار بدهد. جالب است بدانید که یادگیری پاورپوینت خیلی ساده است و فقط در چند گام می توان طرز کار با پاورپوینت را یاد گرفت. پس با آموزش ساده پاورپوینت با ما باشید. مهم نیست قرار باشد مبحث ماه گرفتگی در علوم دوم ابتدایی را در کلاس ارائه بدهید، یا بخواهید یک تحقیق درسی پاورپوینتی درباره خوارزمی بسازید. همه مباحث درسی را می توان با پاورپوینت خیلی شکیل و زیبا به معلم ارائه کرد. ...

چطور به سادگی پاورپوینت بسازیم

آموزش ساخت پاورپوینت حرفه‌ای: استفاده از تم‌ها در پاورپوینت به فارسی روان

آموزش ساخت پاورپوینت حرفه‌ای: استفاده از تم‌ها در پاورپوینت به فارسی روان
شروع به کار کردن با مجموعه نرم‌افزارهای آفیس ساده است اما کاربران حرفه‌ای چیزهایی از این نرم‌افزارها می‌دانند که کیفیت کار آن‌ها را به مراتب نسبت به کاربران عادی بالاتر می‌برد. این مقاله، (که احتمالا نخستین مقاله از سری مقالات بعدی است که در مورد پاورپوینت خواهم نوشت) آموزش ساخت پاورپوینت حرفه ای به زبانی ساده است و در آن برخی نکات فنی مربوط به نحوه‌ی ساخت یک ارائه با نرم‌افزار پاورپوینت و استفاده از تمپلیت‌ها و تم‌ها برای ایجاد ظاهر منسجم و یکپارچه در اسلایدها را خواهیم آموخت. با مبانی کار که همه بلد هستید، کاری نخواهیم داشت و به اصولی خواهیم پرداخت که کار ساخت ارائه در پاورپوینت را آسان و لذتبخش و نتیجه‌ی کار را زیبا و با کیفیت می‌کند.

شروع به کار کردن با مجموعه نرم‌افزارهای آفیس ساده است اما کاربران حرفه‌ای چیزهایی از این نرم‌افزارها می‌دانند که کیفیت کار آن‌ها را به مراتب نسبت به کاربران عادی بالاتر می‌برد. این مقاله، (که احتمالا نخستین مقاله از سری مقالات بعدی است که در مورد پاورپوینت خواهم نوشت) آموزش ساخت پاورپوینت حرفه ای به زبانی ساده است و در آن برخی نکات فنی مربوط به نحوه‌ی ساخت یک ارائه با نرم‌افزار پاورپوینت و استفاده از تمپلیت‌ها و تم‌ها برای ایجاد ظاهر منسجم و یکپارچه در اسلایدها را خواهیم آموخت. با مبانی کار که همه بلد هستید، کاری نخواهیم داشت و به اصولی خواهیم پرداخت که کار ساخت ارائه در پاورپوینت را آسان و لذتبخش و نتیجه‌ی کار را زیبا و با کیفیت می‌کند. ...

آموزش ساخت پاورپوینت حرفه‌ای: استفاده از تم‌ها در پاورپوینت به فارسی روان

واقعیت‌های علمی درباره واکسن سینوفارم

واقعیت‌های علمی درباره واکسن سینوفارم

به تازگی شایعاتی درباره اثربخشی کم واکسن سینوفارم در مقابل کووید-۱۹ منتشر شده که منابع معتبر علمی آن‌ها را رد می‌کنند. ...

واقعیت‌های علمی درباره واکسن سینوفارم

از نظر علمی بهترین زمان برای رابطه جنسی چه موقع است؟

از نظر علمی بهترین زمان برای رابطه جنسی چه موقع است؟

...

از نظر علمی بهترین زمان برای رابطه جنسی چه موقع است؟

طبیعت گردی کم هزینه ترین روش علمی برای کاهش استرس

طبیعت گردی کم هزینه ترین روش علمی برای کاهش استرس

...

طبیعت گردی کم هزینه ترین روش علمی برای کاهش استرس

رفیق باز بودن مردها دلیل علمی دارد!!

رفیق باز بودن مردها دلیل علمی دارد!!

...

رفیق باز بودن مردها دلیل علمی دارد!!

7 راه علمی برای رسیدن به شادی!

7 راه علمی برای رسیدن به شادی!

...

7 راه علمی برای رسیدن به شادی!

دلایل علمی بی‌حوصلگی و راهکارهای غلبه بر بی حوصلگی

دلایل علمی بی‌حوصلگی و راهکارهای غلبه بر بی حوصلگی

کسالت و بی حوصلگی احساسی است که همه اشخاص گه گاه دچار آن می شوند. شدت و تعداد روزهای بی حوصلگی در بعضی اشخاص کم تر و در بعضی بیشتر است ولی آیا تابحال فکر کرده اید که چرا گاهی بی سبب بی حوصله می شوید؟ آیا راهی برای رفع بی حوصلگی خویش پیدا نموده اید؟ ...

دلایل علمی بی‌حوصلگی و راهکارهای غلبه بر بی حوصلگی

با این روش های علمی به آرامش برسید!

با این روش های علمی به آرامش برسید!

...

با این روش های علمی به آرامش برسید!
کمبود ۱۱ هزار استاد در وزارت بهداشت/ سنوات هیات علمی بازنشسته نباید سقف داشته باشد
مدیریت اپیدمی اصول علمی دارد که ما رعایت نکرده ایم/ هیچ پارازیتی سرطان زا نیست
دلایل علمی برای اینکه چرا باید لبخند بزنیم؟
ارزیابی علمی عاشق شدن در خانم‌ها
13 علامت علمی که ثابت می کند عاشق شده اید!

کالایی با عنوان یافت نشد لطفاُ کلمه را مختصر کنید
فروشگاه رابوکالا - طرح های معمار امین سلطانپور - حسن سلطانپور - سلطاتپور استودیو - فروشگاه خانه چین - مقالات - سایت مپ - نقشه سایت - تماس با ما - صفحه اصلی