فهرست مقالات

آیا روغنهای طبیعی می توانند مژه شما را ضخیم تر کنند؟

آیا روغنهای طبیعی می توانند مژه شما را ضخیم تر کنند؟

به نظر می رسد دنیای زیبایی همیشه شلاق های طولانی تر و ضخیم تر را تعقیب می کند. دیگر هیچ مشکلی برای ریملهای تازه ، فرمول های رشد شیمیایی و مواد نگهدارنده بالا در آنجا به پایان نمی رسد. اما اگر راه حلی طبیعی ارزان تر ، کم مصرف تر وجود داشته باشد ، چه می شود؟ درباره روغن صحبت کنیم.

روغن نارگیل ، روغن بادام و روغن زیتون به عنوان تقویت کننده های نهایی شلاق در اینترنت مورد توجه قرار گرفته است. ادعا این است که آنها به رشد طولانی تر ، سالم تر و قوی تر کمک می کنند. 

 روغن زیتون

روغن زیتون

روغن زیتون بسیار بیشتر از یک ماده مغذی موجود در پاستو است. به طور معمول با فشار دادن زیتون های کامل ، سرشار از ویتامین های E و K و حتی کلروفیل است.

به ویژه ویتامین E که بسته به آنتی اکسیدان است ، از رادیکالهای آزاد محافظت می کند که به فولیکول های مو آسیب می رساند و مانع رشد آنها می شود. با استفاده از روغن ، ضربه شلاق شما از عناصر محافظت می شود و رشد طولانی و قوی برای آنها آسان تر می شود.

سعی کنید کمی روغن زیتون را درون مژه های خود ماساژ داده یا با یک برس ریمل پاک یکبار مصرف آن را از طریق آنها مسواک بزنید.

چطور از روغن زیتون برای مژه ها استفاده کنیم؟

سوالی که اکنون مطرح می شود این است که چگونه از این روغن برای رشد مژه ها استفاده شود؟ این یک روش ساده است که یک تا دو دقیقه وقت شما را می گیرد.

چند قطره روغن زیتون را روی پنبه ریخته و آن را به مژه های خود بمالید. روغن زیتون روغنی سنگین است بنابراین بیشتر از چند قطره از آن استفاده نکنید. ۵ الی ۱۰ دقیقه بعد از زدن روغن به مژه ها آنها را با آب ولرم شست و شو دهید. آب ولرم به تنهایی روغن را از مژه ها پاک کرده و حالت و درخشندگی خاصی به مژه ها خواهد داد. این عمل را ۴ هفته به صورت مداوم و روزانه تکرار کنید تا اثر فوق العاده آن را مشاهده کنید. شما می توانید از یک برس مژه برای زدن روغن استفاده کنید. از یک ریمل تمام شده استفاده کرده و برس آن را به خوبی شست و شو دهید، سپس چند قطره روغن زیتون به سر برس زده و مژه های خود را با آن شانه کنید و بعد به صورتی که در بالا گفته شد مژه ها را تمیز کنید.

زمانی که شما از این روش برای مژه های خود استفاده می کنید باید به یک سری نکات دقت داشته باشید.

در مدت زمان استفاده از روغن زیتون برای تقویت مژه ها شما می توانید از روغن ویتامین ای هم به صورت همزمان روی مژه ها استفاده کنید. ویتامین ای را می توانید هم به صورت قرص و هم به صورت لوسیون زیر نظر پزشک مصرف کنید. این ویتامین به عنوان یک تسریع کننده در رشد مژه به شمار می رود.

 این نکته هم بسیار مهم خواهد بود که بعد از هر بار استفاده از ریمل یا لوازم آرایش مخصوص چشم از پاک کننده های مخصوص چشم استفاده کرده و مواد آرایشی را به خوبی از روی مژه ها پاک کنید.

رژیم غذایی سالم و مغذی همزمان با استفاده از درمان های طبیعی برای رسیدن به بهترین نتیجه توصیه می شود. مصرف مکمل های غذایی برای ضخیم و پرپشت کردن مژه ها هم بی تاثیر نخواهد بود.

نکاتی که در بالا گفته شد را در مدت زمان مشخص طبق برنامه ای مرتب انجام دهید و اثر شگفت انگیز روغن زیتون را بر روی ضخیم شدن، پرپشت شدن و بلند شدن مژه ها به چشم ببینید.

روغن بادام

روغن بادام

افسانه می گوید که روغن بادام در مصر باستان برای تشویق رشد مو و جلوگیری از طاسی استفاده می شد. پر از چربیهای اشباع نشده ، ویتامین E ، منیزیم و کلسیم ، روغن بادام نیز تغذیه می کند و باعث شلاق می شود. علاوه بر این ، کوتیکول های موهای شلاق شما را صاف می کند ، که به طور موثری آنها را از اصطکاک و سایش محافظت می کند ، بنابراین می توانند به رشد خود ادامه دهند و سالم بمانند.

می توانید از همان ترفند ترکه ریمل یکبار مصرف استفاده کنید تا روغن بادام را روی مژه های خود بمالید.

روغن نارگیل

روغن نارگیل

یک داروی طبیعی مورد علاقه فرقه ، روغن نارگیل مملو از اسیدهای چرب است که به آن اجازه می دهد تا به راحتی در ساقه مو جذب شود. این بدان معنی است که قادر به رطوبت عمیق تر و طولانی تر از روغنهای دیگر هستیم. همچنین قادر به محافظت از مو در برابر ریزش و آسیب پروتئین ، منجر به ضخیم تر ، طولانی تر شدن ضربه ها و جلوگیری از ریزش مو می شود. استفاده از آن در اطراف ناحیه ظریف چشم ، بسیار ملایم و بی خطر است ، بلکه نه تنها مژگان ، بلکه پوست اطراف آنها را نیز تغذیه می کند.

سرانجام ، روغن نارگیل یکی از معدود مواد طبیعی است که حاوی تری گلیسیریدهای با زنجیره متوسط مانند اسید لوریک است که فواید ضد میکروبی و ضد قارچ را به همراه دارد. این اسیدها از پوست اطراف ناحیه چشم در برابر عفونت ، سوزش و التهاب محافظت می کنند. استفاده کنندگان ریمل می توانند از دانستن اینکه کمی روغن نارگیل می تواند خطر انتقال باکتری ها به مژه های شما را کاهش دهد ، خوشحال شوند.

سعی کنید مقداری روغن نارگیل را در امتداد خط شلاق خود مالیده و یا با استفاده از یک گره ریمل یکبار مصرف آن را روی مژه های خود بمالید.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

چگونه می توان مژه ها را فر کنید


چگونه می توان مژه ها را فر کنید   

فر را به طور کامل باز کنید و آن را به سمت مژگان فوقانی بکشید ، مطمئن شوید که نوار را به سمت ریشه مژه ها بگیرید. بررسی کنید که همه ضربه شلاق داخل فر را داشته باشید. ابزار را به صورت عمودی قرار دهید ، بنابراین منحنی رو به بیرون قرار دارد. فر را با دقت روی مژه ها ببندید و به آرامی و با یک دستگیره نرم و ضربان فشار دهید. ادامه مطلب

چگونه می توان مژه ها را فر کنید

  

مبانی زیبایی: نحوه نصب مژه مصنوعی


مبانی زیبایی: نحوه نصب مژه مصنوعی   

آیا تا به حال ساعت ها در جلوی آینه سعی کرده اید مژه های مصنوعی نصب کنید ، طوری آنها رابچسبانید که از زاویه های مختلف بیرون بیایند و یا بدتر از آن ، بعد از چند ساعت کاملاً از بین بروند؟ ادامه مطلب

مبانی زیبایی: نحوه نصب مژه مصنوعی

انواع سایه های چشم، راهنمای نهایی برای سایه های مختلف چشم

آشنایی با 5 سبک مختلف خط چشم

5 گام برای بدست آوردن چشمان بزرگتر

انواع مختلفی از ریمل برای مناسبت های مختلف

با ارائه محصولات آرایشی چشم، چشم خود را جسورانه و زیبا کنید

 

   محصولات مشابه