فهرست مقالات

چه چیزی را درباره لنزهای تماسی رنگی باید بدانید؟

چه چیزی را درباره لنزهای تماسی رنگی باید بدانید؟

آیا می خواهید یک لنز جدید از رنگ را به چشمان خود اضافه کنید؟ امتحان کردن لنزهای تماسی رنگی کمی شبیه به داشتن مدل موی جدید است! این کاملا می تواند ظاهر شما را تغییر دهد. با این حال ، برخلاف مو ، هر زمان که بخواهید می توانید لنزهای تماسی را از بین ببرید ...

شما می توانید از لنزهای تماسی رنگی استفاده کنید تا از رنگ معمول شما متفاوت باشد یا آن را به عنوان برند خاص خود قرار دهید! بدون نیاز به پوشیدن جواهرات عجیب و غریب یا آرایش های زیادی ، اکنون می توانید چشمان خود را سفارشی کنید!

آیا می خواهید آن را امتحان کنید اما هنوز آن را تجربه نکرده اید؟ ما موضوع را برای شما روشن خواهیم کرد! در اینجا پاسخ سؤالاتی که ممکن است درباره لنزهای تماسی رنگی داشته باشید ، آورده شده است.

آیا لنزهای تماسی رنگی خطری برای سلامتی دارند؟

سلامتی چشم شما مهم است. درست مانند لنزهای تماسی معمولی ، شما باید عادت های سالم را حفظ کنید تا از لنزهای رنگی در برابر چشمان خود محافظت کنید. تا زمانی که لنزهای تماسی خود را به درستی حفظ کرده و از دستورالعمل optometrist خود پیروی کنید ، پوشیدن لنزهای تماسی رنگی کاملاً بی خطر است.

برای فهمیدن اینکه آیا لنزهای تماسی رنگی مناسب شما هستند ، با متخصص مراقبت از چشم خود مشورت کنید. اگر با لنزهای تماسی آشنا نیستید ، حتما یاد بگیرید که چگونه آنها را به درستی قرار دهید.

توجه داشته باشید که به طور کلی لنزهای تماسی رنگی از موادی ساخته شده اند که اجازه نمی دهد قرنیه اکسیژن زیادی جذب کند. به همین دلیل ، شما نمی توانید در بسیاری از مخاطبین رنگارنگ بخوابید.

برخی از لیوان های رنگی ، مانند Air Optix Colors ، اجازه می دهد اکسیژن خیلی بهتر از اکثر مارک ها گردش کند. برای تصمیم گیری در مورد برند که حداکثر راحتی و سلامت چشم را تضمین می کند با optometrist خود صحبت کنید!

آیا برای پوشیدن لنزهای تماسی رنگی به نسخه نیاز دارم؟

برای پوشیدن لنزهای تماسی رنگی نیازی به نسخه ندارید. با این حال ، این مهم است که بدانید حتی اگر دید کاملی دارید و فقط می خواهید کمی لمس رنگ اضافه کنید ، هنوز یک وسیله پزشکی است. و روی قرنیه شما قرار دارد که به اکسیژن احتیاج دارد!

به محض قرار دادن چیزی روی قرنیه ، میزان اکسیژن آن کاهش می یابد. بنابراین نسخه تضمین می کند که چشمان شما از داشتن اکسیژن کافی ، حتی اگر نیازی به اصلاح نداشته باشید! اگر از قبل لنزهای تماسی را می پوشید ، برای تجویز لنزهای رنگی به نسخه خاصی احتیاج ندارید!

بنابراین می توانید بر اساس نسخه قدیمی خود لنزهای تماسی رنگی خود را بصورت آنلاین سفارش دهید. و اگر نسخه ای برای یک مارک خاص دریافت کرده اید ، می توانید رنگ مورد نظر خود را خریداری کنید! متخصص شما درمورد یک مارک راهنمایی می کند و رنگ را انتخاب می کنید ، از آزمایش خود دریغ نکنید!

لنزهای تماسی رنگی چگونه کار می کنند؟

لنزهای تماسی رنگی با یک قسمت مشخص در مرکز طراحی شده اند که با عنبیه شما هماهنگ است. این اجازه می دهد تا نور از شیشه عبور کند تا به درستی مشاهده شود!

تنظیم لنزهای رنگی شما باعث می شود که مردمک شما به خوبی محور باشد. اگر اینگونه نباشد ، ممکن است بینایی شما تحت تأثیر قرار گیرد ، به خصوص در شب هنگام که شاگرد شما رشد می کند و می تواند به ناحیه رنگی لنز گسترش یابد.

انواع مختلف لنزهای تماسی رنگی چیست؟

اول از همه ، بسته به نیاز بینایی خود ، می توانید بین عینک انتخاب کنید:

  • با تصحیح: اگر به تنظیم دید نیاز دارید و می خواهید از آن برای پوشیدن لنزهای رنگی استفاده کنید!
  • بدون اصلاح: اگر نقص دید ندارید و فقط می خواهید رنگهای جدید را امتحان کنید!

سپس ، شما بین گروه های مختلف رنگ ، سایه و پارامتر انتخاب می کنید:

  • سایه هایی که رنگ طبیعی شما را برجسته می کند: این عینک ها لمسی لطیف را به شما می دهند که باعث افزایش رنگ طبیعی چشم شما می شود. اگر می خواهید این نوع لنزهای تماسی را امتحان کنید ، می توانید FreshLook Colorblends یا Acuvue Define Vivid را انتخاب کنید.
  • رنگ های روشن: این نوع شیشه ها همه نگاه شما را به خود جلب می کند! آنها در طیف گسترده ای از رنگ ها موجود هستند. چند نمونه از مارک ها: FreshLook Colors ، Splash of Color 2 یا Air Optix Colors (موجود در اینترنت در دامنه های ظریف یا برجسته).
  • لنزهای "دایره ای" (که به آن "چشم عروسک" نیز می گویند): این لیوان ها انواع جدیدی هستند که با هدف افزایش اندازه مردمک شما ساخته می شوند. رنگ در محورهای لنز تماسی یافت می شود. می توانید آنها را با Splash Illusion Brown یا Black پیدا کنید.

لنزهای تماسی رنگی برای موارد خاص

لنزهای تماسی رنگی برای موارد خاص

عینک های طراحی شده برای هالووین و یا برای مبل ها ، عینک های خاصی هستند که دارای الگوهای و رنگ های روشن هستند. آنها حتی می توانند عنبیه شما را به طور کامل به رنگ سیاه بپوشانند! این نوع شیشه تقریباً هرگز توسط متخصصان تجویز نمی شود ، زیرا مواد مورد استفاده در ساخت آنها قدیمی است. بنابراین پوشیدن عینک ارزان قیمت هالووین توصیه نمی شود ، زیرا می تواند باعث عفونت چشم شود.

برخی از عینک های جلوه ویژه برای فیلم یا تلویزیون طراحی شده اند. اینها به صورت سفارشی متناسب هستند و برای مدت طولانی نمی توانند پوشیده شوند. آنها برای مجوز استفاده از آنها نیاز به نظارت یک متخصص دارند.

چه رنگی را باید انتخاب کنم؟

چه رنگی را باید انتخاب کنم؟

وقتی رنگ خود را انتخاب می کنید ، یکی از دلخواه خود را روی چشمان خود انتخاب کنید و دیگران آن را مشاهده کنند. امتحان کردن یک لنز تماسی رنگی با متخصص مراقبت از چشم ، به شما این امکان را می دهد تا رنگ های مختلف شیشه را امتحان کنید و یکی از آنها را پیدا کنید که برای شما بهتر باشد. سایه های بسیاری از شیشه های رنگی موجود است:

  • رنگ هایی مناسب برای چشم روشن

سایه های برجسته به طور کلی با چشمی کاملا طبیعی مناسب تر هستند. این شیشه رنگی که به شما امکان می دهد رنگ طبیعی شما را با لمس سایه های دیگر مخلوط کند ، به خصوص مناسب شماست!

ترکیبی از رنگهای آبی به اندازه عنبیه های قهوه ای تیره دیده نمی شود ، در حالی که شخصی با چشم های سبز که این رنگ ها را پوشیده است را می توان از فاصله دور مشاهده کرد!

 

  • رنگ هایی برای چشم های تیره

به طور کلی ، اگر چشمان شما تاریک است ، لنزهای تماسی با رنگ تیره و / یا مات مناسب شما هستند. لنز تماسی که برای چشم های روشن (آبی یا سبز) طراحی شده است ، به اندازه چشم تیره تر ظاهر نمی شود.

  • سایه های مات

این نوع شیشه ها رنگ طبیعی شما را کاملاً پوشانده و با رنگ های روشن یا تیره چشم کار می کند. اگر می خواهید با این نوع سایه ها آزمایش کنید ، لنزهای تماسی قهوه ای و ترکیب رنگ آنها را برای ظاهری مسحور کننده امتحان کنید!

لنزهای تماسی رنگی به شما امکان می دهند امکانات سبک خود را گسترش دهید! پس از پیدا کردن رنگی که دوست دارید ، آن را با لباس ، آرایش و جواهرات خود مطابقت دهید! انتخاب مناسب باید راحتی مطلوب شما را به ارمغان بیاورد ، سبکی که برای شما جذاب است!

به یاد داشته باشید که اگر می خواهید هر روز لنزهای تماسی رنگی بپوشید ، باید چشمان شما به طور مرتب بررسی شود تا مطمئن شوید هنوز هم مناسب شما هستند!

برای سفارش لنزهای تماسی رنگی خود با وضوح آماده هستید؟

واضح است که مارک های شیشه ای رنگی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و راحتی و دید بهتری را ارائه می دهند. اما مهمتر از همه ، شما به همه گزینه ها و رنگ های مختلف شیشه ای برای همه سبک ها و تنظیمات دسترسی دارید. و از آنجا که ما به سلامتی چشم شما اهمیت می دهیم ، آنها فقط با یک نسخه از چشم پزشک قابل تحویل هستند.

نحوه انتخاب لنز رنگی مناسب با چهره

دوشنبه 98/6/11، تهران , (اخبار رسمی): انتخاب لنز رنگی مناسب می‌تواند بر اساس شاخص‌هایی مثل تناژ رنگ پوستی افراد، رنگ مو و ... تعیین شود. به طور مثال افرادی که رنگ پوست سفید و روشن دارند بهتر است از رنگ لنز آبی استفاده کنند و یا افراد پوست گندمی از رنگ لنز سبز روشن و یا سرمه‌ای. لنز عسلی برای پوست سبزه پیشنهاد می‌شود.

چه رنگ لنزی انتخاب کنیم که بیشتر به چهره ما بیاید؟

انتخاب بهترین لنز رنگی مناسب با چهره افراد

زیبا شدن، به‌ویژه برای خانم‌ها، همیشه دغدغه‌هایی به همراه دارد. انتخاب کردن، پروسه دشواری است. به‌ویژه زمانی که این انتخاب، مربوط به زیباترین قسمت صورت یعنی چشم‌ها باشد.

بله، انتخاب لنز آن هم لنز رنگی کار سختی است. در فروشگاه لنز، فروش انواع لنز رنگی و فروش لنز طبی انجام می‌شود. اما این که چه رنگی انتخاب شود که مناسب باشد دشوار است.

چشم‌ زیبایی خاصی دارد و رنگ چشم‌ها با رنگ مو و پوست، همخوانی دارد. اگر قرار بر تغییر ان باشد باید به پوست و موی خود توجه داشت. چرا که خرید لنز رنگی نادرست، فرد را از هدفش که جذابیت بیشتر است دور می‌کند. چه بسا خرید لنز رنگی که با صورت همخوانی نداشته باشد، تجربه‌ی بدی خواهد بود و فرد را از امتحان رنگ‌های دیگر باز می‌دارد.

در اکثر مواقع وقتی به افراد پیشنهاد لنز رنگی می‌شود با این جواب وجود دارد که «لنز اصلا به من نمی‌آید و صورتم را زشت می‌کند.» این پاسخ، به دلیل اولین انتخاب اشتباه است. بهتر است به این افراد پیشنهاد داد تا سعی کنند دوباره شهامت تغییر را بدست آورند؛ البته با انتخابی درست.

خرید لنز رنگی بر اساس تن پوست

  • پوست شما، تن سرد دارد یا تن گرم؟

تشخیص اینکه پوست ، تن سرد دارد یا تن گرم با انجام آزمایشاتی قابل تشخیص است. به رگ دست‌ها دقت شود. اگر رنگ رگ‌های زیر پوست آبی مایل به بنفش است، پوست تن سرد دارد. اگر رگ‌ آبی مایل به سبز است، پوست، تن گرم دارد.

یا به‌عنوان آزمایشی دیگر، صورت را از هر نوع آرایشی پاک کرده، پارچه‌ای کاملا سفید را روی نیمی از صورت گذاشته و نیم دیگر صورت که پیداست، به چه رنگی متمایل است؟ زرد یا آبی؟ اگر در مقابل پارچه سفید، صورتی متمایل به آبی است، پوست صورت، تن سرد دارد. اگر صورت زرد است، پوست صورت، تن گرم دارد.

سوالات رایج لنز چشمی

زمانی که فردی متوجه تن گرمی یا سردی صورت خود شود، توجه به این مساله می‌تواند جالب باشد:. به طور کلی، لنز رنگی که خانواده رنگ قهوه‌ای باشد برای پوست‌های تن گرم مناسب است. برای آنکه خرید لنزرنگی، برای فرد تجربه‌ای متمایز باشد پیشنهاد می‌شود، رنگ لنز روشن‌تر از رنگ چشم‌ها انتخاب شود. لنز قهوه‌ای روشن برای پوست‌های تن گرم، بهترین انتخاب است.

اگر پوست فردی، تن سرد دارد،‌ باید به سراغ لنز رنگی که دارای تناژ آبی است رفت، هر چه این آبی تیره‌تر باشد، هارمونی پوست و چشم، بیشتر خواهد شد و طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.

انتخاب لنز رنگی برای پوست سبزه

برخلاف اینکه عموم افراد بر این باورند که خرید لنز رنگی روشن، برای افرادی که پوست سبزه‌ای دارند نادرست است باید گفت انتخاب لنز رنگی روشن، اگر در طیف رنگی درستی انتخاب شود، چهره‌  افرد را دگرگون خواهد کرد. بهترین انتخاب برای این افراد، لنز عسلی یا قهوه‌ای روشن است.

رنگ خاکستری نیز چهره این افراد را جذاب می‌کند. اگرچه انتخاب لنز سبز و آبی، برای آنها چندان مناسب نیست، اما در صورت تمایل می‌توان از درجه‌های تیره این رنگ‌ها انتخاب کرد. مطمئنا با آرایشی مناسب، زیبایی بی نظیر به افراد هدیه می‌دهد. شایان ذکر است در صورتی که افراد دارای چشم‌های ضعیفی هستند می‌توانند از لنز طبی-رنگی استاده کنند.

انتخاب لنز رنگی برای پوست‌های گندمی

خرید لنز رنگی برای پوست‌های گندمی، به نسبت پوست‌های سبزه، دامنه انتخاب گسترده تری دارد این افراد می‌توانند از رنگ لنز سبز استفاده کنند تا شاهد خلق زیبایی هر چه بیشتر در چهره شان باشند. انتخاب لنز سبز روشن، اگر با آرایش چشم سبز همراه نشود، بسیار بهتر است. رنگ‌ لنز خاکستری، عسلی، فندقی نیز به افراد پوست گندمی پیشنهاد شود. تمامی این رنگ‌ها می‌توانند باعث زیبایی هر چه بیشتر این افراد شوند به طور مثال. لنز سرمه‌ای نیز یکی دیگر انتخاب‌های مناسب برای این افراد است.

انتخاب لنز رنگی برای پوست سفید

انتخاب رنگ لنز چشم برای سفید پوست‌ها بسیار راحت‌تر است. می‌توان گفت تمام لنزهای رنگی باعث زیباتر شدن این افراد می‌شود اما انتخاب درست و رعایت نکات استفاده از لنز باعث خلق زیبایی هر چه بیشتر خواهد شد. بهترین رنگ لنز چشمی برای سفید پوست‌ها رنگ آبی است. لنز طوسی نیز رنگی طبیعی برای چشم‌های این افراد به شمار می‌آید. همچنین رنگ‌های ارغوانی و بنفش نیز می‌تواند انتخاب خوب و متفاوتی باشد که باعث زیباتر شدن این افراد می‌شود. رنگ ارغوانی برای چشم‌هایی که بدون آرایش است، رنگی طبیعی و دل‌نشین خواهد بود.

انتخاب رنگ لنز بر اساس رنگ مو

خرید لنز رنگی بر اساس رنگ طبیعی موها نیز، معیار مناسبی است. رنگ لنز مناسب برای افرادی که موهای بلوند دارند رنگ، سبز، آبی،طوسی روشن است. بهترین رنگ لنز برای مو مشکی، انواع لنز رنگی قهوه‌ای و خاکستری و رنگ‌های آبی و سبز با درجه‌ی تیرگی بالا است.

معیارهای انتخاب لنز چشم رنگی

پیشنهاد می‌شود برای خرید لنز رنگی چشمی حتما از دیگران نظر خواهی کرد. آرایشگرها و میکاپ آرتیست‌ها به دلیل شناخت بهتر از چهره افراد می‌توانند کمک زیادی به افراد در انتخاب لنز رنگی کنند. همچنین با استفاده از برنامه فتوشاپ،‌ انتخاب لنز رنگی راحت‌تر شده است.

افراد می‌توانند با تغییر رنگ چشم‌هایشان در برنامه فوتوشاپ ببینند که چه رنگ لنزی بیشتر به چهره آنها می‌آید. با یک بار خرید لنز رنگی، انتخاب‌های بعدی راحت‌تر خواهد بود.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

هر چند مدت باید لوازم آرایش خود را تغییر دهم؟


هر چند مدت باید لوازم آرایش خود را تغییر دهم؟   

برای حفظ این درخشش سالم صورت ، در اینجا حقایق مفیدی در مورد ماندگاری محصولات آرایشی شما آورده شده است. ادامه مطلب

هر چند مدت باید لوازم آرایش خود را تغییر دهم؟

  

اگر لنزهای شما یخ زد چکار باید بکنید


اگر لنزهای شما یخ زد چکار باید بکنید   

لنزهای تماسی منجمد: همه ما می دانیم که ماههای زمستان با روزهای کوتاه و شرایط شدید هوا می تواند خواب آور باشد اما این برای لنزهای تماسی شما چه معنی دارد؟ ادامه مطلب

اگر لنزهای شما یخ زد چکار باید بکنید

 

   محصولات مشابه