فهرست مقالات

نحوه پیدا کردن عینک های مناسب برای شما ، صورت و نسخه شما.

همه مراحلی که نیاز هست تا برای انتخاب عینک مناسب بدانید

مرحله 1: سبک خود را تعریف کنید

به جای توجه به فرم صورت خود ، در اینجا اصلی ترین سؤالاتی است که باید به جای خود از خود بپرسید:

الف) آیا ویژگی های تیز ، زاویه ای یا ویژگی های نرم و گرد وجود دارد؟

هنگام انتخاب یک فریم ، یک قاعده خوب برای انتخاب نقطه مقابل از ویژگی های صورت شماست. به عنوان مثال ، یک چهره مربع یا زاویه دار در قاب های گرد بسیار عالی به نظر می رسند ، در حالی که صورت های گرد و ویژگی های نرم از تضاد قاب های مربع بهره می برند.

برای ایجاد تعادل ، با ویژگی های خود در تضاد باشید.

فک های تیز و مربع با قاب های نرم و خمیده جبران می شوند.‍

ویژگی های نرم و گرد با فریم های تیز و زاویه دار جبران می شود.

ب: آیا نیمه بالایی صورت شما گسترده تر است ، یا نیمه پایینی؟

همانطور که در مورد ویژگی های نرم و زاویه ای نرم وجود دارد ، هنگام ارزیابی قسمت بالای و پایین صورت نیز کنتراست مهم است. اگر قسمت بالای صورت شما از قسمت پهن تر است ، برعکس آن را با قاب و بالعکس انجام دهید.

اگر صورت سنگین و سنگین دارید ، یک قاب با وزن بالا و بالعکس می خواهید.

به عنوان مثال ، ویکتوریا بکهام دارای چهره ای سنگین و سنگین است در حالی که دنی دیویتو دارای چهره ای سنگین است.‍

ویکتوریا برای جبران قسمت بالای صورت خود از یک قاب پایین سنگین استفاده می کند ، در حالی که دنی برعکس را با یک قاب سنگین انجام می دهد تا قسمت زیرین صورت خود را جبران کند.

ج: ظاهری که می خواهید ایجاد کنید چیست؟

راهنمایی که می خوانید برای شخصی است که می خواهد ظاهری لطیف و کم تحرک ایجاد کند که چهره آنها را برجسته می کند اما منحرف نمی شود. اگر می خواهید جسورانه تر پیش بروید ، این قوانین به معنای شکستن است!

اگر می خواهید یک ظاهر ظریف یا کم تحرک ، قوانین فوق را دنبال کنید. اگر نگاهی جسورانه تر و تحریک آمیز تر می خواهید ، آنها را بشکنید!

چند مثال از چگونگی شکستن این قوانین (با مسئولیت پذیری!) بدون رفتن به مسافرت در اینجا آورده شده است:

Zooey Deschanel و Kendall Jenner هر دو از ویژگی های نرم تری برخوردار هستند ، اما هنوز هم قادر به بیرون کشیدن عینک های گرد هستند.‍

جاستین تیمبرلیک و جنیفر آنیستون از ویژگی های زاویه ای بیشتری برخوردار هستند ، اما هنوز هم قادر به ایجاد فریم های زاویه ای هستند.‍

تام کروز و کیت هادسون هر دو دارای چهره های کمی سنگین تر هستند ، اما هنوز هم می توانند با انتخاب یک سبک هواپیما که بیش از حد سنگین نیست کار کنند.

 

مرحله 2: اندازه خودرا بدست آورید

حالا شکل کلی عینک هایی که برای شما کار می کنند را می دانید ، زمان آن رسیده است که نسبت ها را به درستی بدست آورید.

هیچ کت و شلوار و لباسی هرگز مناسب به نظر نمی رسد.

پاسخ: نسبت چهره و قاب شما باید مطابقت داشته باشد

نکته اصلی برای پیدا کردن قاب مناسب بیشتر مربوط به مکان هایی است که ویژگی های شما روی صورت شما تنظیم می شود تا شکل صورت شما به طور کلی. اگر شما عینک توپولوژی را خریداری می کنید ، ما همه اندازه صورت خود را اندازه می دهیم. اما ، همانطور که گزینه تنظیم نسبت های عینک خود را دارید ، باید در نظر بگیرید.

اشلی (سمت چپ) چهره طولانی تری دارد در حالی که پارکر (سمت راست) چهره وسیع تری دارد.

برای اشلی ارتفاع قاب او را افزایش دادیم تا با ابعاد طولانی تر صورت وی مطابقت داشته باشد. برای پارکر ، عرض قاب را افزایش دادیم تا به طور متناسب گسترش یابد.

ب: نسخه خود را در نظر بگیرید

مهمتر از همه و مهمتر از همه ، عینك وسیله پزشکی است. برای به دست آوردن بهترین دید ممکن ، توجه داشته باشید که برخی از شکل ها و مواد بسته به نوع نسخه شما ، میزان قدرت آن و اینکه چه منفی باشد و چه از نظر مثبت بهتر از سایرین خواهد بود.

چه نوع نسخه ای دارید؟

 • Vision Single / StandardWith یک نسخه استاندارد ، شما در انتخاب سبک ها رایگان ترین محدوده را دارید. با این حال ، اگر نسخه ای قوی دارید ، در زیر مشاهده کنید.
 • لنزهای BifocalBifocal دارای دو نسخه متفاوت در لنزهای یکسان هستند ، بنابراین شما باید اطمینان حاصل کنید که هر نسخه دارای فضای کافی در لنزها است.
 • ProgressiveWith مترقی ها ، سه حوزه بینایی مختلف وجود دارد: فاصله ، متوسط ​​و نزدیک. مانند لنزهای bifocal ، باید اطمینان حاصل کنید که این قاب به اندازه کافی بلند است که بتواند هر سه نقطه کانونی را در اختیار شما قرار دهد.

به یاد داشته باشید: اطمینان حاصل کنید که شیشه های پیشرونده به اندازه کافی بلند هستند تا بتوانند طیف کامل نسخه را فعال کنید.

نسخه شما چقدر قوی است؟

 • نسخه های قوی تر باعث ضخیم تر شدن لنز شما می شوند.
 • به دنبال لنزهای شاخص بالا باشید تا باریکترین لنزها را برای نسخه خود بدست آورید.

این نشان می دهد که چگونه لنز شما با ضخیم تر شدن قاب افزایش می یابد.

به یاد داشته باشید: نسخه های قوی تر نیاز به فریم های کوچکتر دارند. پلاستیک بهترین است.

این که آیا شما یک جمع یا منفی هستید ...

 • لنزهای دارای نسخه مثبت بالا ضخیم تر در قسمت میانی و نازک تر در لبه ها هستند که می تواند منجر به "اثر اشک" شود. از لنزهای بزرگتر که باعث بزرگ شدن بیشتر تحریف می شوند ، خودداری کنید.
 • لنزهای دارای نسخه منفی بالا در قسمت میانی نازک و در لبه های بیرونی ضخیم تر هستند. این می تواند باعث شود لنزهای ضخیم در کنار عینک بچرخند. به جای یک قاب بسیار بلند یک قاب کوتاه تر را انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید: نسخه های "+" باعث می شوند چشمان شما بزرگتر به نظر برسند ، "-" نسخه ها باعث می شوند کوچکتر به نظر برسند.

ج: چشمان خود را به سمت بالا و مرکز نگه دارید

موقعیت چشمان شما بین بینی و معبد بسیار مهم است که باید در نظر بگیرید. برای هر دو نظر و قرارگیری لنز ، چشم شما باید در مرکز افقی لنز و به طور عمودی در سوم بالا قرار بگیرد.

کامل. هر دو چشم آنها به طور عمودی در سوم سوم لنزها قرار دارند و از نظر افقی نیز نزدیک به مرکز هستند.

تناسب عینک شما به سادگی بهتر به نظر می رسد که چشمان شما به مرکز لنز نزدیکتر باشد. وقتی چشمان شما در گوشه داخلی می نشیند ، می تواند شما را به صورت متقاطع جلوه دهد. خیلی دور است و به نظر می رسد قاب شما برای صورت شما خیلی کوچک است.

اگر چشمان باریکی دارید ، مراقب باشید. اگر قاب شما بیش از حد گسترده شود ، به صورت متقاطع به نظر خواهید رسید!

ترک کرد:

 عینک بیش از حد ، چهره کافی نیست. لنز بسیار گسترده است و چشمانش در گوشه ای پیچیده به نظر می رسد.

درست:

 خیلی بهتر. شکل لنزهای دور ، مواد اضافی اطراف گوشه های بیرونی را قطع می کند و چانه اشاره خود را متعادل می کند.

2C: عرض صورت

قاب شما باید با وزن مساوی بر گوش و بینی خود استراحت کند و معابد شما را به آرامی در آغوش بکشد. شما می توانید تناسب صحیحی را به صورت بصری مشاهده کنید وقتی که عرض قاب برابر با عرض صورت شما از گوش تا گوش باشد و هیچ شکاف یا فقط یک شکاف بسیار جزئی بین قسمت بالای بینی و پل وجود ندارد. قاب

عینک های لایتون میستر و میندی کالینگ عرض مناسبی برای چهره دارند و باعث می شود تا لیوان های آنها روی بینی خود بماند.‍

بسیار گسترده است ، و هیچ مشکلی در معبد شما نخواهد بود. قاب روی بینی شما سنگین می نشیند و یک علامت باقی می گذارد. اگر قاب بیش از حد گسترده باشد و شما یک بینی بینی پایین داشته باشید ، قاب به طور مداوم از جای خود می لغزد. خیلی باریک است ، و معابد سمت صورت شما را خراب می کنند و علائم قرمز دردناک را به جای می گذارند.

اگر شک دارید ، قاب خود را به چشمان خود بسپارید - به معنای پیروی از قانون ما در مورد بالا نگه داشتن چشم و مرکز خود باشید!

نکته اضافی: اعوجاج سلفی را رعایت کنید. همیشه از آینه استفاده کنید.

مرحله 3: علائم هشدار دهنده مناسب را بررسی کنید

شما چند دقیقه در فروشگاه قرار می گیرید تا چیزی را که می خواهید به مدت متوسط ​​16 ساعت در روز به طور متوسط ​​2 سال بپوشید ، تست کنید. مهم است که این علائم هشداردهنده را بررسی کنید که به شما کمک می کند جفت عینک مورد نظر خود را مناسب قرار دهید و در روز و بیرون از خانه راحت باشد.

پاسخ: مناسب بینی

برای ماندن در محل ، قاب شما به چیزی احتیاج دارد که بتواند آن را نگه دارد. به همین دلیل بسیار مهم است که بتوانید یک قاب به اندازه عرض صورت خود داشته باشید و دارای یک تناسب راحت برای بینی شما باشد.

تناسب بینی تنها مهمترین عامل در مناسب بودن عینک است

چپ:

 با فضای زیاد بین بینی و قاب ، احتمالاً این مکانها در جای خود قرار دارند.

راست:

 تأثیر خوبی دارد ، اما بهتر است روی پل بینی او قرار گیرد. معابد قاب نیز کاملاً موازی با قسمت صورت وی هستند.

این حق را برای اجتناب از:

 • لیوان در حال پایین بینی شما است
 • علائم قرمز و تورفتگی
 • مژه هایی که لنزهای شما را لمس می کنند

‍ب: آن را امتحان کنید و آنرا تکان دهید

سر خود را به جلو خم کنید و از یک طرف به شدت تکان دهید. فریم های مناسب مناسب نباید به پایین بلغزانند.

اگر فریم های شما در تست لرزش سر شکست خورده است ، این نشانگر خوبی است که آنها بعد از این برای همیشه به لاغر شدن بینی شما ادامه خواهند داد.

اگر قابهای شما هنگام خنک شدن و خشک شدن بینی شما به سمت پایین می آیند ، هنگام گرم و عرق کردن ، کابوس می شوند!

ج: فشار را احساس کنید (قاب روی گوش ها و معابد اعمال می شود)

عینک خود را قرار داده و به میزان فشاری که در آن معابد عینک در بالا و پشت گوش شما قرار دارد توجه کنید. با فرض اینکه لرزش سر را خراب نکردند ، احتمالاً خیلی سست نیستند ، اما ممکن است خیلی محکم باشند. اگر حتی کمی محکم احساس شود ممکن است مشکلی پیش بیاید.

همچنین به یاد داشته باشید که وقتی لنزهای تجویز شده شما درج می شوند ، نسخه های منفی قوی باعث می شوند قاب بهتر مسطح شود و معابد پهن تر شوند.

اگر شک دارید ، خطر نکنید.

د: اجازه ندهید همه چیز خیلی نرم جلوه کند

اگر فریم های بزرگی را انتخاب کردید یا یک پل بینی کم دارید ، لیوان های شما ممکن است گونه های شما را لمس کند. این ممکن است در ابتدا چندان ناخوشایند به نظر نرسد ، اما می تواند در دراز مدت درد ایجاد کند. مخصوصاً وقتی:

 • هنگام لبخند زدن در هوا بلند شوید
 • آرایش خود را صاف کنید
 • بخار

مطمئن شوید که عینک شما روی گونه های شما قرار نمی گیرد.

ه: مژگان

احساس کنید که مژگان لنزهای شما را لمس می کنند. به یاد داشته باشید که لنزهای نسخه شما ضخیم تر هستند ، بنابراین به لنزهای شما نزدیک تر از لنزهای نسخه ی نمایشی موجود در فروشگاه نزدیک هستند.

فقط باید شلاق خود را ببندید - اجازه ندهید که عینک شما این کار را برای شما انجام دهد!

مرحله 4: هرگز تسویه حساب نکنید

خرید و انتخاب عینک می تواند کار سختی باشد و رها کردن و سازش وسوسه انگیز است. نکن

هیچ محصولی که متعلق به شما باشد وجود ندارد که مهمتر از عینک شما باشد. عینک شما هم دنیاست و هم جهان چگونه شما را می بیند.

شیشه ها باید متناسب با شما باشند ، نه برعکس. هرگز خود را به تناسب شخص دیگری فشار ندهید.

TopologyEyewear این همه فوق العاده را آسان می کند

هنگامی که از عینک آفتابی یا عینک آفتابی با استفاده از توپولوژی برای IOS استفاده می کنید ، ما از مناسب بودن شما مراقبت می کنیم. هر جفتی که مشاهده می کنید فوراً با اندازه و شکل منحصر به فرد شما مطابقت دارد ، حتی با استفاده از پل های بینی تنظیم شده برای متناسب با خطوط منحصر به فرد بینی شما.

عینک مناسب خود را دریافت کنید:

از راحتی خانه خود ، قاب های ما را بر روی صورت خود مرور کنید

 • هر فریم را به هر رنگ انتخاب کنید - هر یک از آنها ساخته می شود تا کاملاً متناسب با شما باشد
 • تنظیمات اختیاری را در ارتفاع ، عرض و موقعیت عمودی اعمال کنید تا نسبت های شما کامل شود
 • سفارش را تأیید کنید و پس از اتمام ، نسخه را بارگذاری کنید
 • قاب شما از ابتدا در سانفرانسیسکو ، از مواد اولیه ساخته شده و با نام شما حک شده است
 • با ضمانت رضایت به منزل تحویل داده شد
 • بازسازی یا پول برگشت اگر کامل نیست

عینک هایی که کاملاً مناسب هستند ، نه تنها بهتر به نظر می رسند و راحت تر هستند ، بلکه احساس سبک تر نیز می کنند و می توانند مدت بیشتری پوشیده شوند ، زیرا وزن این قاب به طور یکنواخت تر روی صورت شما توزیع می شود. سرانجام ، یک تناسب کامل نیز به معنای عدم لغزش نیست ، به این معنی که دیگر نیازی به فشار آوردن آنها به سمت بینی شما نیست.

بنابراین ، اگر تاکنون خواسته اید یک قاب بزرگ را امتحان کنید ، یا چیزی را کمی بزرگتر و پررنگ تر از حد معمول سنگ بزنید ، اکنون زمان آن فرا رسیده است.

  مطالب آموزشی مرتبط

  

راهنمای انتخاب عینک بر اساس شکل چهره شما


راهنمای انتخاب عینک بر اساس شکل چهره شما   

آیا به دنبال یک جفت عینک مناسب برای شکل چهره خود هستید؟ چه چهره ای گرد ، بیضی شکل یا مربعی داشته باشید ، یک جفت در آنجا وجود دارد که دقیقاً برای شما ساخته شده است! در اینجا راهنمایی برای کمک به شما در یافتن قاب مناسب با توجه به شکل صورت شما وجود دارد. ادامه مطلب

راهنمای انتخاب عینک بر اساس شکل چهره شما

  

چگونه می توان اندازه عینک های خود را پیدا کنیم


چگونه می توان اندازه عینک های خود را پیدا کنیم   

مطمئن نیستید که اندازه گیری عینک شما چیست یا چگونه می توانید آنها را پیدا کنید؟ خواندن را ادامه دهید ، تمام اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا خواهید کرد! هرچه قاب های شما مناسب تر باشد ، چهره شما را بهتر نشان می دهد. در نظر بگیرید که عینک خود را همانطور که می خواهید یک جفت کفش انتخاب کنید - ابتدا باید اندازه خود را بدانید. ادامه مطلب

چگونه می توان اندازه عینک های خود را پیدا کنیم

 

   محصولات مشابه